Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālī Klaipēdā otrdien pienācis kuģis ar jaunu gāzes kravu. Kā ziņu aģentūrai BNS apliecinājusi termināļa operatores - kompānijas Klaipedos nafta - preses sekretāre Indre Miliniene, kuģis Arctic Voyager atvedis 140 000 kubikmetru Norvēģijas koncerna Statoil sašķidrinātās gāzes.

Pēc viņas teiktā, šo kravu paredzēts izkraut divu diennakšu laikā.

Tā ir jau sestā Statoil sašķidrinātās gāzes krava. Iepriekšējā krava uz Klaipēdu tika atvesta septembra vidū. Saskaņā ar otrdienas datiem šobrīd terminālī ir 29 900 kubikmetru sašķidrinātās gāzes.

Lietuvas kompānijas Litgas un Statoil līgums paredz piecu gadu laikā piegādāt terminālim 2,7 miljardus kubikmetru sašķidrinātās gāzes, taču neoficiāla ziņu aģentūras BNS rīcībā esoša informācija liecina, ka šobrīd notiek sarunas par līguma pagarināšanu vēl uz pieciem gadiem, bet par mazāku gāzes apjomu. Sarunas plānots pabeigt šogad.

Saskaņā ar līgumu gāzes cena ir atkarīga no Lielbritānijas gāzes tirgus indeksa un tiek korelēta ar gāzes cenām Eiropas Savienībā. Pērn lēsts, ka uz pieciem gadiem noslēgtā līguma provizoriskā vērtība ir 724-868 miljoni eiro. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra