Būvniecībai paredzēto ģipša izstrādājumu ražotājs SIA Knauf 2014. gadā uzrādījis veiksmīgākus finanšu rādītājus nekā iepriekšējā pārskata periodā, liecina Lursoft dati.

Saistībā ar būvniecības apjoma palielināšanos Baltijas valstīs, pērn ir vērojams apgrozījuma kāpums. Uzņēmuma neto apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 54,034 miljonus eiro, kas ir par 5% lielāks nekā 2013. gadā. Pērn ievērojamu kāpumu piedzīvojusi Knauf peļņa, kas pēc nodokļu nomaksas sasniedza 11,843 miljonus eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējo pārskata periodu uzņēmuma peļņa pērn pieauga par 69%. Knauf rentabilitātes rādītājs aizvadītajā gadā palielinājās līdz 31,26.

Knauf vadība norāda, ka 2015. gadā plāno uzlabot pērnā gada apgrozījuma un peļņas rādītājus, cerot uz būvniecības situācijas uzlabošanos Baltijas valstīs. Uzņēmums sakarā ar pietiekošajām ražošanas jaudām neplāno importēt materiālus no citiem grupas uzņēmums. Jānorāda, ka šajā gadā plānotās investīcijas ir saistītas ar tālāku ražošanas cikla optimizāciju un izmaksu samazināšanu, kā arī ar izejvielu bāzes nodrošināšanu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra