Ugunsgrēks Madonas novada Bērzaunes pagastā skāris novada lielāko uzņēmumu pēc nodarbināto skaita un apgrozījuma. Tomēr par notikušo pagaidām informācijas ir ļoti maz, jo divu Kokapstrādes grupā (KG) ietilpstošo uzņēmumu īpašnieks Laimonis Onzuls no komentāriem atsakās, norādot, ka par notikušo runāt ir pārāk smagi.

Ugunsgrēks pēdējā gada laikā šo uzņēmumu piemeklē jau otro reizi - pērn ugunsnelaime notika brikešu ražotnē. Taču vismaz pagaidām tas nav prasījis jebkādu pašvaldības palīdzību, Dienai atzina Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters (Vienotība). «Pašvaldības iespējas palīdzēt ir limitētas, tas ir apdrošinātāju jautājums,» vēl piebilda A. Ceļapīters. To pašu Dienai uzsver arī novada Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans, minot, ka pašvaldība situācijas risināšanā varētu iesaistīties tajā gadījumā, ja būtu problēmas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, proti, ja Eiropas Savienības projektu ietvaros finansēts uzņēmums apturētu ražošanu.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins ir diezgan optimistisks par laiku, kādu varētu prasīt šāda gadījuma izskatīšana. «Parasti līdz ugunsgrēku iemeslam kokapstrādes cehos nonāk diezgan ātri - trijās nedēļās, maksimāli - mēneša laikā. Tehnoloģija, kā noteikt ugunsgrēka cēloni, atbildīgajiem dienestiem ir perfekti zināma, vienīgais izņēmums ir kādi specifiski apstākļi. Granulu rūpnīcas Latvijā deg ne pirmo reizi, un šajā gadījumā svarīgi ir noskaidrot, cik moderna šī ražotne ir bijusi un kādas tehnoloģijas izmantotas,» skaidro J. Abāšins.

Plašāk lasiet rakstā Tā nebija pirmā ugunsnelaime otrdienas, 10. februāra, laikrakstā Diena (3. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra