Kokrūpniekiem šogad tāpat kā pērn

Ražošana
2015. gada 8. septembris 12:08

Daļa kokrūpnieku turpina neto apgrozījuma pieaugumu, citi dažādu iemeslu dēļ piebremzē; kopējie rezultāti līdzīgi pērnajiem

Tā liecina asociācijas Latvijas koks apkopotie dati par saimniecisko darbību šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar analogu laiku pērn. Kopumā šogad asociācijā ietilpstošie uzņēmumi savu neto apgrozījumu salīdzinājumā ar analogu laiku pērn saglabājuši tajā pašā apmērā – 216 milj. eiro.

«Kritums par 0,4% vairāk nozīmē, ka šogad un pērn rezultāti faktiski ir identiski,» skaidro asociācijas Latvijas koks izpilddirektors Andris Plezers. Viņš norāda, ka kopējie rādītāji ir atkarīgi no divu lielāko kokrūpniecības uzņēmumu – plātņu ražotāju – SIA Kronospan Riga Ltd un a/s Latvijas finieris – iespētā. Lai arī abiem līderiem šogad neto apgrozījums ir bijis mazāks, tomēr A. Plezers norāda, ka šis kritums procentuālā izteiksmē ir niecīgs – 3–5% robežās.

Būs pieaugums

«Neto apgrozījuma kritums nav saistīts ar tirgiem, bet gan ar tehniskiem jautājumiem, ko radīja ugunsgrēks pērnā gada nogalē vienā no rūpnīcām, kā rezultātā tajā ražošana notika piezemētākos apmēros, nekā varēja būt.

Kopumā 2015. gadu Latvijas finieris plāno pabeigt ar nelielu pieaugumu salīdzinājumā ar aizvadīto gadu,» situāciju 2. kārtas pamatakmens ielikšanas ceremonijā bērza saplākšņa ražotnes izveidē Kohilā (Igaunijā) skaidroja a/s Latvijas finieris padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis. Viņš uzsvēra, ka mērķis ir neapstāties un turpināt izaugsmi.

Visu rakstu Šogad tāpat kā pērn lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra