Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut Orkla ASA un AS Gutta, SIA NP Foods, AS Staburadze, UAB Margiris, SIA Detente, AS Laima un to meitas sabiedrību apvienošanos, informē KP. 

KP secina, ka darījuma rezultātā ietekmētajos tirgos netiks nodarīts kaitējums konkurencei.

KP lēmumā secina, ka tirgos, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki, – sulu, sulu dzērienu un nektāru tirgū, šokolādes konditorejas tirgū, cukura konditorejas izstrādājumu tirgū, cepumu, biskvītu un vafeļu tirgū, kā arī galda mērču tirgū un gatavo zupu tirgū – Latvijā un Baltijas teritorijā konkurence netiks būtiski samazināta. Darījuma rezultātā minētajos tirgos apvienošanās dalībnieku tirgus daļas pieaugums vērtējams kā neliels, savukārt jaunu konkurentu ienākšanai attiecīgajos preču tirgos būtisku barjeru nav. Vienlaikus mazumtirgotājiem saglabājas iespējas iegādāties arī citu ražotāju produkciju gan Latvijā, gan arī ārpus Latvijas teritorijas.

Apvienošanās rezultātā Orkla ASA iegūs vienpersonisku izšķirošo ietekmi NP Foods koncernā, tādējādi iegūstot 100% AS Gutta akciju, kā arī 100% SIA NP Foods, AS Staburadze, Lietuvas sabiedrības UAB Margiris un SIA Detente kapitāla daļu un 24,6% AS Laima akciju, kamēr pārējie 75,4% AS Laima akciju pieder AS Staburadze.

Orkla ASA ir Norvēģijā dibināta un inkorporēta publiska akciju sabiedrība un tā ir Orkla koncerna vadošā sabiedrība. Uzņēmums darbojas Skandināvijā, Austrumeiropā, Āzijā, kā arī ASV. Koncerna galvenie darbības virzieni ir pārtikas preču ražošana, konditorejas un uzkodu ražošana, mājsaimniecības un mājas preču ražošana u.c.

Latvijā darbojas vairākas Orkla koncerna sabiedrības, ieskaitot SIA Spilva, AS „Kalev”, AS „Latfood”, SIA „Latfood Agro”, SIA „Lanordija”, AS „Alvo Park”, SIA „Alvo Park 2”, SIA „Sapa Profili” un SIA „Axellus”. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra