Šā gada augustā Liepājas ostā pārkrauti 294,85 tūkstoši tonnu kravu, kas ir mazāk nekā pirms gada.

Kā uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, zināms, ka Liepājas ostā viena no lielākajām kravu grupām ir tieši lauksaimniecības produkcija un tās apjomus nosaka sezonalitāte. Šogad līdz ar vēsajiem laika apstākļiem vasaras pirmajos mēnešos graudaugu sezona sākās vēlāk - septembra sākumā un jau šobrīd beramkravu termināli aktīvi strādā.

Šā gada augustā beramkravas (183,3 tūkstoši tonnu) tradicionāli veido lielāko kravu īpatsvaru Liepājas ostā – labība un labības produkti –73,7 tūkstošus tonnu, celtniecības materiāli (cements) – 67,8 tūkstošus tonnu, kam seko cukurs, minerālmēsli, koksnes šķelda.

Augustā ģenerālkravu apjoms bija 79,8 tūkstoši tonnu, ko veidoja ro-ro un kokmateriālukravas, bet lejamkravu apgrozījums Liepājas ostā bija 31,7 tūkstoši tonnu.

No ostas stividorkompānijām augustā lielākais kravu apgrozījums bija LSEZAS Liepājas osta LM – 92,6 tūkstoši tonnu, kam seko LSEZ SIA Liepaja Bulk Terminal, kas gatavojās jaunai graudaugu sezonai un pārkravā salīdzinoši maz – 57,4 tūkstoši tonnu, bet trešais lielākais kravu apgrozījums šā gada augustā bija LSEZ SIA Terrabalt – 45 tūkstoši tonnu.

Liepājas ostā apkalpoti 99 kuģi, iebraukuši un izbraukuši 3870 pasažieri.

2015. gada astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrauti 3,365 miljoni tonnu kravu, kas ir par 1,3% vairāk nekā gadu iepriekš, apkalpoti 897 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 29,3 tūkstoši pasažieru.

No janvāra līdz augustam ostā pārkrauto konteineru skaists ir 2161 TEU, bet ro-ro vienību skaits – 24 292.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra