AS Seda 2014. gadā turpinājusi kūdras produkcijas ražošanu un realizāciju gan Latvijas tirgū, gan eksportam, liecina Lursoft dati.

Pagājušajā gadā uzņēmums ieguva tikai 76% no kopējā plānotā kūdras ieguves kopapjoma, savukārt 2013. gadā tika iegūti 89% no plānotā. Iesniegtajā gada pārskatā redzams, ka 2014. gada kopējais neto apgrozījums sasniedza 4,389 milj.EUR un pērno gadu Seda noslēdza ar zaudējumiem 203,411 tūkstošu eiro apmērā.

Pērn uzņēmums pārtrauca grieztās kūdras ieguvi tādos purvos kā Palšu, Ērgļu un Ušuru. Jau no 2013. gada uzņēmums šajos purvos attīsta frēzkūdras ieguves tehnoloģiskos procesus.

Seda nākotnē turpinās kūdras ieguves tehnikas modernizāciju, kas arī ļaus paaugstināt darba ražīgumu un iegūtās produkcijas kvalitāti, norāda uzņēmuma pārstāvji. Viens no galvenajiem uzdevumiem 2015. gadam ir palielināt kopējo neto apgrozījumu, kā arī pielikt visas pūles, lai maksimāli izpildītu plānoto kūdras ražošanas apjomus, kas samazinātu mainīgo izmaksu ietekmi uz kūdras pašizmaksu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra