Kurzemes Biznesa inkubatorā (KBI) šī gada martā savu darbu uzsākuši deviņi jauni uzņēmumi - četri no tiem Liepājā, divi Kuldīgā un trīs Saldū.

KBI Liepājas filiālē darbu uzsākuši četri uzņēmumi – Liepāja Bulk Liner, LGV Network, Baltic solar un Wood koozie.

SIA Liepāja Bulk Liner nodarbojas ar polietilēna konteineru oderu ražošanu autoceļu un jūras kravu pārvadājumiem, kas nodrošina pilnīgu produktu drošību un piesārņojuma riska novēršanu.

Uzņēmums LGV Network ir pirmais elektromobiļu uzlādes staciju tīkla izveides uzņēmums Latvijā, kurš piedāvā klientiem uzlādēt elektromobiļu akumulatorus publiski pieejamās uzlādes stacijās. Uzņēmums 2014. gada beigās jau paspējis uzstādīt piecas publiski pieejamas elektromobīļu uzlādes stacijas Rīgā. Uzņēmuma mērķis ir attīstīt uzlādes staciju tīkla infrastruktūru Latvijā, nodrošinot elektromobiļu lietotājus ar uzlādes staciju pieejamību tiem ērtās vietās - pie tirdzniecības centriem, restorāniem, degvielas uzpildes stacijām, biroja centriem un citur.

SIA Baltic solar ir uzņēmums, kas specializējas saules paneļu parku izveidē. Uzņēmums patreiz apsaimnieko lielāko saules paneļu parku Kurzemes pusē - Nīcas novada Teikās, kura būvniecība uzsākta pagājušā gada septembrī.

Savukārt, SIA Wood koozie nodarbojas ar velosipēdiem un bērnu ratiņiem paredzētu kafijas, tējas vai citu dzērienu glāzīšu turētāju ražošanu no koka un škeltajām klūgām. Šis produkts ir unikāls, simpātisks, dabai draudzīgs, kā arī īsts roku darbs, pie tam jau guvis klientu atsaucību gan Liepājas pusē, gan izstādēs Latvijā.

Tikmēr Kuldīgā Inkubatorā uzņemti divi uzņēmumi – Alias products un ZIGZAG FACTORY.

SIA Alias products patērātājiem Latvijā piedāvā ko vēl nebijušu - strausu un gliemežu gaļas produktus. Kuldīgā dibinātais uzņēmums, kura zīmola sauklis ir Baudi!, sākotnēji plāno piedāvāt savu produkciju patērētājiem Latvijā, taču perspektīvā tiek pētīta iespēja savu produkciju arī eksportēt.

Uzņēmums ZIGZAG FACTORY piedāvā klientiem pašiem izveidot un pasūtīt sev tīkamāku tencela satīna gultas veļu. Tencels darināts no eikalipta, kas draudzīgs veselībai un patīkams pieskārienam. Produkts ir 100% roku darbs, kas nodrošina rūpīgu pieeju katrai detaļai.

Saldus filiālē darbību uzsākuši trīs Biznesa inkubatora uzņēmumi – Anitas veterinārais serviss, TEIBU un EcoHaus.

Veterinārā klīnika Anitas veterinārais serviss rūpējas par Saldus reģiona mājdzīvniekiem un lauksaimniecības dzīvniekiem. Klīnikā darbojas divi veterinārārsti, kuri gatavi pieņemt pacientus ne tikai klīnikas telpās, bet arī doties pie tiem vizītēs.

Edītes Irbes vadībā Inkubatora uzņēmumu pulkam pievienojies arī SIA TEIBU, kas piedāvā kāzu, jubileju, privāto un uzņēmumu pasākumu rīkošanu, kā arī komandu saliedēšanas pasākumus.

Savukārt, SIA EcoHaus nodarbojas ar koka māju (frēzbaļķu un guļbūvju), dārza māju un lapeņu izgatavošanu, kā arī ar šo konstrukciju saistīto būvdarbu veikšanu. Tuvākajā laikā uzņēmums, izmantojot iegūtos kontaktus Skandināvijā, plāno paplašināt savu darbību un izgatavot elementu mājas (blokmājas) Skandināvijas tirgum.

Kopumā Inkubatorā esošie uzņēmumi marta mēnesī saņēmuši atbalstu 2755,71 eiro apmērā. Atbalsts sniegts tādiem pakalpojumiem kā biroja aprīkojuma nomai, komunikāciju pakalpojumiem, dažāda veida konsultācijām un potenciālo sadarbības partneru identificēšanai.

KBI aicina arī citus topošos un esošos uzņēmumus, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību vai attīstīt esošu biznesu, pieteikties finansējumam dažāda veida pakalpojumiem. Finansējums būs pieejams līdz š.g. 31. oktobrim, tāpēc uzņēmēji tiek aicināti savlaicīgi pieteikties inkubatora atbalstam.

Biznesa inkubatorā var tikt uzņemti komersanti, kuri uzņemšanas brīdī nav sasnieguši 2 gadu vecumu kopš reģistrēšanās komercreģistrā.

Biznesa inkubatora filiāles atrodas Liepājā, Kuldīgā un Saldū. Uz Biznesa inkubatora atbalstu var pretendēt Liepājas un Pāvilostas, Aizputes, Grobiņas, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Rucavas, Nīcas, Alsungas, Kuldīgas, Skrundas, Saldus un Brocēnu novadu uzņēmēji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra