Pateicoties investīcijām nozares attīstībā, Latvijā tiek saražots arvien vairāk augstākās kvalitātes kažokādu, kas ir pieprasītas pasaules tirgos, informē Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas (LZAA) valdes locekle Sandra Vilciņa.

Helsinku starptautiskā kažokādu izsoļu nama Saga Furs dati liecina, ka 2015. gadā 66% no Helsinku izsolēs pārdotajām Latvijā saražotajām ūdeļādām bija augstas un visaugstākās kvalitātes produkcija.

Salīdzinot ar 2014. gadu, kvalitātes kažokādu apjoms pieaudzis par 16%. Ļoti strauja attīstība notikusi pēdējo piecu gadu laikā, jo 2010. gadā līdzvērtīgas kvalitātes produkcija bija tikai 12% no produkcijas kopskaita.

2014. gadā Latvijas kažokzvēru saimniecību attīstībā, galvenokārt dzīvnieku labturības nodrošināšanā, investēti 13,2 miljoni eiro, bet pēdējo četru gadu laikā – 45,5 miljoni eiro.

Pērn pasaulē saražoti 81,6 miljoni ūdeļādu, no kurām visvairāk pārdotas Ķīnā, kas ir visstraujāk augošais luksusa preču tirgus pasaulē. LZAA biedri 2014. gadā pārdeva 690 tūkstošus ūdeļu un lapsu kažokādu, un kopējais eksporta apjoms sasniedza 16,5 miljonus eiro. Apgrozījums bija 17,4 miljoni eiro, bet nodokļos valsts budžetā LZAA saimniecības pērn samaksāja 3,5 miljonus eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra