AS KVV Liepājas Metalurgs, ko pērn oktobrī iegādājās Ukrainas uzņēmums KVV Group, uzsācis tehnoloģisko iekārtu pārbaudes un ražošanu vienā no rūpnīcas korpusiem – velmētavā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Ņemot vērā, ka rūpnīca salīdzinoši ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, sākotnēji ražošana tiek atsākta izmēģinājuma režīmā, pakāpeniski palielinot tās jaudas.

«Šis ir vēsturisks brīdis rūpnīcas darbiniekiem, Liepājai un Latvijai kopumā, jo Baltijā lielākā metalurģijas rūpnīca lai gan pakāpeniski, bet mērķtiecīgi atsāk darbību. Sākotnēji ražošana velmētavā notiks izmēģinājuma kārtā, pārbaudot tehnoloģisko iekārtu iespējas. Vienlaikus līdz ar gatavību tā pāries uz pilnvērtīgu ražošanas procesu un jau gala produkcijas ražošanu,» saka AS KVV Liepājas Metalurgs valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Rūpnīcas darbības atklāšanas pasākums ir plānots marta sākumā, kad sabiedrība tiks iepazīstināta ar KVV Liepājas Metalurgs plāniem Baltijā. Sākotnējās velmētavas ražošanas jaudas būs ap 35 tūkstošiem tonnu tērauda armatūras mēnesī, nodarbinot aptuveni 550 darbiniekus.

KVV Liepājas Metalurgs ražotnes darbības atsākšana notiks divos posmos. Pirmajā posmā tiek uzsākta darbība velmētavā. Savukārt vēlāk tiks uzsākta ražošana arī tēraudkausēšanas cehā.

Holdinga KVV Group uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz vienu miljonu kvadrātmetru.

Liepājas Metalurgs ir KVV Group otrais metalurģijas nozares uzņēmums, kura darbību tā būs atjaunojusi. 2013. gadā tā iegādājās Doņeckas elektrometalurģijas rūpnīcu, bet bija spiesta atteikties no darījuma ģeopolitiskās situācijas reģionā dēļ.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra