A/S KVV Liepājas Metalurgs šobrīd turpinās darbs pie jaunu saražotās produkcijas noieta tirgu apgūšanas, aktīvu pārvērtēšanas un uzņēmuma pārņemšanas procesa analīzes, liecina šodien izplatīts paziņojums.

«Šī brīža pasaules metalurģijas nozarei sarežģītā periodā tik liela uzņēmuma veiksmīga attīstība un jaunu darba vietu radīšana ir atkarīga no koordinētas un konstruktīvas uzņēmuma, kreditoru un valsts pārstāvju sadarbības,» ceturtdien, 13.augustā KVV Liepājas Metalurgs un kreditoru tikšanās laikā informējis uzņēmuma valdes loceklis Igors Talanovs.

«KVV Liepājas Metalurgs sekmīgai attīstībai un jaunu noieta tirgu apgūšanai aicina kreditorus sniegt uzņēmumam kredītresursus un citus finanšu instrumentus. KVV Liepājas Metalurgs šobrīd ir izdevīgi līgumi ar izejvielu piegādātājiem, jauniem tiešās produkcijas gala pircējiem, kas ļauj apiet starpniekus. Tie ir labi priekšnosacījumi eksporta stiprināšanai. Jauno eksporta iespēju izmantošana ļaus pieņemt darbā no 150 līdz 200 strādniekiem, lai ievērojami palielinātu ražošanas jaudu,» apgalvo uzņēmuma pārstāvis.

Galvenie KVV Liepājas Metalurgs eksporta tirgi ir Baltija, Skandināvija un Rietumeiropa. .

«Pasaules līmenī KVV Liepājas Metalurgs ir iespējas atkal kļūt konkurētspējīgam uzņēmumam, jo mūsdienīgās iekārtas un profesionālie darbinieki ir labs pamats turpmākajai attīstībai. Mūsu uzņēmums ir konkurents Vācijas, Itālijas, Polijas nozares spēlētājiem, turklāt šajās un citās Eiropas valstīs uzņēmumi saņem ievērojami lielāku valsts palīdzību. Arī šī iemesla dēļ mums ir grūti ar viņiem konkurēt. Turklāt globālā konjunktūra ir nelabvēlīga – mums neizdevīgā ASV dolāra un eiro kursa attiecība ietekmēja izvejvielu cenu pēdējā gada laikā, celtniecības apjomi ir ārkārtīgi zemi,» norāda Igora Talanovs.

KVV Liepājas Metalurgs novērtējot valsts atbalstu uzņēmuma saglabāšanā dīkstāves periodā, maksājot algas pārejas procesa laika darbiniekiem. Pārņemšanas brīdī, šā gada janvārī uzņēmumā strādāja 218 darbinieki. Šobrīd uzņēmumā strādā 540 darbinieki.

Patlaban KVV Liepājas Metalurgs saražo ap 26 tūkstošiem tonnu tērauda armatūras mēnesī. Lai uzņēmums varētu audzēt konkurētspēju, jāatgūst zaudētie noieta tirgi, jāstiprina mārketings un radikāli jāsamazina ražošanas izmaksas, norādīts paziņojumā.

Atbalsts valstiskā līmenī esot nepieciešams arī profesionālu metalurģijas speciālistu sagatavošanā un noteikta līmeņa izglītības programmu izveidošanā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra