AS KVV Liepājas Metalurgs darbība pašlaik ir vērsta uz jaunu aprēķinu veikšanu un biznesa plānu pārskatīšanu, lai saprastu, kā tālāk varētu nodrošināt rūpnīcas pilnvērtīgu un finansiāli stabilu darbību, norāda AS KVV Liepājas Metalurgs valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Situācijas eskalācijā lielā mērā ir vainojama metalurģijas tirgus pasliktināšanās kopumā, kas jau līdz šim bija vienā no zemākajiem punktiem, bet jaunu satracinājumu radīja izejmateriālu sadārdzinājums, ko nav iespējams iepriekš paredzēt. Piemēram, mūsu gadījumā sadārdzinājums ir no 207 eiro uz 242 eiro par vienu tonnu metāllūžņu, skaidro I.Kovaļenko.

Tā rezultātā vēl vairāk izgaismojas lielā elektrības obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ietekme uz tēraudkausēšanas ceha produkcijas pašizmaksu, kas pie pilnas jaudas (75 000 t mēnesī) sasniegtu 13,8 miljonus eiro gadā, un šajā situācijā tas rada papildu problēmas ar Latvijā ražotās produkcijas konkurētspēju globālā tirgū. Šobrīd vien maija mēnesī uzņēmums ir strādājis ar 1,25 miljoniem eiro zaudējumu. Pie līdzšinējiem plāniem jūnija zaudējumi būtu sasnieguši jau 2 miljonus eiro un vairāk. «Ilgtermiņā nav iespējams strādāt ar produkciju, kuras pašizmaksa ir lielāka nekā pārdošanas cena – ir jārod ilgtspējīgi risinājumi, lai produkcija būtu konkurētspējīga. Tāpēc šobrīd tiek strādāts pie plāniem un risinājumiem, lai tuvākajā laikā ar to iepazīstinātu atbildīgās ministrijas un valdību kopumā. Tiesa, uzņēmums šobrīd turpina velmētavas darbu ar līdzšinējām jaudām, kaut arī uz tās darbību arī ir OIK ietekme,» saka I.Kovaļenko.

Viņš atzīst, ka par OIK augsto ietekmi investori bija informēti jau pirkuma brīdī. «Bet vienlaikus arī tikām informēti no maksātnespējīgā uzņēmuma administratora puses par valdības risinājumiem, saistībā ar tā samazināšanu.  Pozitīvi vērtējam Ekonomikas ministrijas paveikto tā samazināšanai, bet, kā mūs informēja atbildīgā ministrija, tas stājas spēkā no 1.jūlija, realitātē to izjutīsim tikai no nākamā gada,» teic I.Kovaļenko.

Attiecībā uz KVV Liepājas Metalurgs darbinieku skaitu  – tas ir atkarīgs no pārstrādātā biznesa plāna un kompleksiem risinājumiem. Šobrīd to esot pāragri nosaukt, bet tuvāko nedēļu laikā uzņēmums cerot tikt skaidrībā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra