Pastiprinātu muitas noteikumu dēļ Somijas tūristi no Igaunijas izved mazāk alkoholisko dzērienu, kas ir galvenais iemesls Igaunijas alkohola ražotāju finansiālajām problēmām, ceturtdien vēstīja laikraksts Postimees.

Vairāku alkohola veikalu Tallinas ostas tuvumā pārdevēji laikrakstam stāstījuši, ka alkohola pārdošanas somiem apmērs ir krities, jo viņi baidās, ka viņus pieķers Somijas muita.

Tas, ka pagājušā gada otrajā pusē kritās alkohola akcīzes nodokļa ieņēmumi, arī parāda, ka somiem pārdotā alkohola apmērs Igaunijā ir sarucis. Kopumā Igaunijā pērn alkohola akcīzes nodokļa ieņēmumi bija par pieciem miljoniem eiro mazāki nekā iepriekš plānots. Igaunijas alkohola ražotāja Liviko vadītājs Janeks Kalvi apstiprināja, ka bez alkohola akcīzes nodokļa kāpuma, kompānijai problēmas radīja arī pēkšņais tūristu intereses pirkt alkoholiskos dzērienus kritums.

Pašlaik ir iespējams Somijā no Igaunijas bez nodokļu nomaksas ievest 110 litrus alus, 90 litrus vīna un desmit litrus citu alkoholisko dzērienu. Lielāku alkohola daudzumu pārvadāšanai personai ir jāpierāda, ka alkohols tiek pirkts privātam patēriņam, bet tiem, kas to nevar pierādīt, ir jāmaksā muitas nodeva.

Igaunijas finanšu ministre Marisa Lauri sacīja, ka alkohola akcīzes nodoklis Igaunijā ir augstāks nekā Latvijā, bet zemāks nekā Somijā. Vienlaikus viņa pauda pārliecību, ka Latvija un Lietuva arī tuvākajā laikā paaugstinās akcīzes nodokli alkoholam. Viņa nedomājot, ka Igaunijas iedzīvotāji sāks pirkt alkoholu Latvijā lielā daudzumā, jo cenu atšķirība nav tik liela.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra