Aizvadītajā gadā saldumu ražotāja AS Laima neto apgrozījums saruka līdz 10,013 miljoniem eiro, kas bija par aptuveni 800 tūkstošiem eiro mazāks nekā 2013. gadā, liecina Lursoft dati.

Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas, kas pērn bija 343,328 tūkstoši eiro, salīdzinot ar iepriekšējo pārskata gadu, samazinājās teju 17 reizes. Lursoft rīcībā esošie dati rāda, ka 2014. gadā Laima veica 2,509 miljonu eiro lielus nodokļu maksājumus valsts kopbudžetā.

Uzņēmuma iesniegtajā vadības ziņojumā norādīts, ka aizvadītajā gadā uzņēmums jaunu produktu attīstībā ieguldīja vairāk nekā simts tūkstošus eiro, kā arī uzņēmums turpināja ieguldīt līdzekļus iekārtu un tehnoloģisko procesu uzturēšanā un modernizācijā. Pērn darbu uzsāka Laimas šokolādes muzejs, kurā ekspozīcijas iekārtošanā izmantoti simts kilogrami dabīgo kakao pupiņu. Muzeju pērn apmeklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši apmeklētāju.

Laimas vadība norāda, ka uzņēmuma galvenie mērķi 2015. gadam ir turpināt ražošanas efektivitātes uzlabošanas pasākumus, nodrošināt kapitālo ieguldījumu projektu realizāciju, kā arī attīstīt ražoto produktu kvalitāti.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra