Latvijā pērn novembrī salīdzinājumā ar 2015.gada priekšpēdējo mēnesi bija trešais lielākais rūpniecības ražotājcenu kritums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat ceturtdien publicētie dati.

Latvijā - tāpat kā Slovākijā - rūpniecības ražotājcenas novembrī bija par 2,6% mazākas nekā 2015.gada priekšpēdējā mēnesī, bet lielāks kritums reģistrēts Luksemburgā (-6,5%) un Horvātijā (-2,7%).

Pērn novembrī salīdzinājumā ar šo mēnesi 2015.gadā ražotājcenu kritums reģistrēts 14 ES dalībvalstīs, bet pārējās 14 valstīs bijis pieaugums. Lielākais kāpums bijis Lielbritānijā (+4,4%), Beļģijā (+4,1%) un Zviedrijā (+3,2%). Igaunijā ražotājcenas novembrī bija par 1,8% lielākas nekā gadu iepriekš, bet Lietuvā pieaugums bijis par 0,2%.

Savukārt novembrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri rūpniecības ražotājcenas saruka septiņās ES dalībvalstīs: Horvātijā (-1,3%), Grieķijā un Lielbritānijā (abās valstīs -0,7%), Portugālē (-0,3%), Itālijā un Kiprā (abās valstīs -0,2%), kā arī Rumānijā (-0,1%).

Slovēnijā ražotājcenas saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī, bet pārējās 20 ES dalībvalstīs novembrī mēneša izteiksmē reģistrēts ražotājcenu pieaugums. Lielākais ražotājcenu kāpums novembrī mēneša izteiksmē bijis Beļģijā un Īrijā (abās valstīs +1,4%), Igaunijā (+1,2%) un Polijā (+1,1%). Latvijā - tāpat kā Austrijā, Bulgārijā un Spānijā - mēneša izteiksmē novembrī ražotājcenas pieauga par 0,2%, bet Lietuvā - tāpat kā Slovākijā - tās bija par 0,5% lielākas nekā oktobrī.

ES dalībvalstīs vidēji ražotājcenas novembrī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2015.gadā pieauga par 0,7%, bet eirozonā kāpums bija 0,1%. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ražotājcenas novembrī gan ES, gan eirozonā palielinājās par 0,3%. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra