200 MW vēja parka attīstīšanai ģeneratorus grib būvēt uz vietas – Latvijā.

To pēc brauciena uz ASV, kur notikusi tikšanās ar piekto lielāko vēja turbīnu ražotāju pasaulē Suzlon Wind Energy, DB pastāstīja Baltic Wind Park (BWP) padomes priekšsēdētājs Andrejs Siliņš. BWP pašlaik strādā pie projekta, lai uzbūvētu 200 MW jūras vēja parku Latvijā. «Suzlon tas dotu iespēju, iekarot arī jūras vēja parku segmentu, jo pašlaik uzņēmums specializējas sauszemes vēja parku būvniecībā. Savukārt mūsu ideja ir tāda, ka nav nekādas nepieciešamības lielās vēja turbīnu detaļas – mastus, spārnus, betonu vest lielu gabalu no citām valstīm. Daudzas vēja turbīnu detaļas var ražot uz vietas Latvijā,» uzsver A. Siliņš. BWP priekšlikums ir savu jūras vēja parka projektu paplašināt, izveidojot Latvijā jaunu zināšanu un izstrādes klasteri jūras vēja enerģētikas jomā.

«BWP projekts ir iecerēts kā placdarms, lai šajā klasterī iesaistītos Latvijas labākie zinātnieki un vietējie uzņēmumi, piemēram, Liepājas metalurgs, Rīgas vagonbūves rūpnīca, Valmieras stikla šķiedra u.c. Šī sadarbība ļautu mums attīstīt spēcīgus nišas produktus un apgūt jaunus tirgus segmentus, jo jau tagad iespējams prognozēt, ka ņemot vērā nesenos traģiskos notikumus Japānā, vēja enerģija arī nākotnē būs nopietns virziens pasaules enerģētikā,» skaidro A. Siliņš.

«Atsevišķas vēja turbīnu detaļas Latvijā Norvēģijas un Dānijas vēja parkiem tiek ražotas jau gadus piecus. Nesen Baltijā iegādāta arī pirmā iekārta, ar kuru ir iespējams ražot arī vēja turbīnas kopumā. Nesiet šurp rasējumu, turbīnas sākt ražot mēs varam kaut rīt,» DB sacīja Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes loceklis Aivars Stolders.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra