Sveču biznesā strādājošie uzņēmēji norāda uz nepieciešamību arvien vairāk paplašināt sortimentu un attīstīt nišas produktus, lielākais izaicinājums viņiem ir jaunu noieta tirgu apgūšana, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lielākie sveču ražotāji Latvijā ir SIA Baltic Candles un SIA Diana sveces, kuru apgrozījums gadā veido aptuveni 24,2 miljonus eiro. Pēdējos gados sevi ir pieteikuši arī vairāki jauni tirgus dalībnieki, jo sveču bizness ir samērā vienkāršs, tas ir samērā viegli sākams un izejvielas ir brīvi pieejamas.

Sveču ražošana attīstās, neskatoties uz izejvielu cenu kāpumu. «It kā utopiski, jo pasaulē naftas cenas krītas, bet parafīna cena ceļas, kas izraisa arī dabiskas izcelsmes izejvielu cenu kāpumu. Attīstība ir bijusi iespējama, pateicoties situācijai Ķīnas tirgū, – dārgā dolāra dēļ sveces no šīs valsts maksā tikpat vai dārgāk nekā Eiropas ražojumi. Lai arī daudzas lielās Eiropas mazumtirdzniecības ķēdes pieraduma pēc vēl iepērkas Ķīnā, ir uzņēmumi, kas novērtē vietējo ražotāju priekšrocības – savstarpējās komunikācijas, piegāžu, paraugu izveidošanas ātrumu,» saka SIA Diana sveces direktora vietniece Agnese Olesena.

SIA Baltic Candles Ziemassvētku produkti ir veikalu plauktos, bet šobrīd uzņēmums ražo pavasara sveces un strādā pie 2016. gada kolekcijas, stāsta SIA Baltic Candles direktore Zita Sāviča. Uzņēmums vienmēr ir strādājis, orientējoties uz eksportu, tomēr Dobelē ražotās sveces pieprasa arī Latvijas pircēji. Pašlaik Baltic Candles lielāko daļu produkcijas eksportē uz Skandināviju.

Latvijā strauji attīstās tā dēvēto ekoloģisko sveču ražotāji. Sveces no dabīgām izejvielām ražo SIA Larua, SIA Munio, SIA AGC Group u.c.

SIA Larua ražošanu sācis pērnā gada vasarā, šogad uzņēmums plāno sasniegt 40 tūkst. eiro lielu apgrozījumu; strauji attīstās arī eksports, stāsta uzņēmuma īpašniece Kristīne Tīlika. SIA Larua eksportē aptuveni pusi saražotās produkcijas, uzņēmuma ražotās sveces nonāk Japānā, Vācijā, Lielbritānijā un Ķīnā.

Visu rakstu Lielākais potenciāls eksportā lasiet 9. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra