Zemniekiem piederošās Jelgavas piena pārstrādes rūpnīcas Latvijas piens provizoriskais apgrozījums pērn bijis 28,33 miljoni eiro, kas ir 23% samazinājums salīdzinājumā ar 37,21 miljonu iepriekšējā gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Viņa atzina, ka apgrozījuma kritums skaidrojams ar faktu, ka 2013.gadā uzņēmums koncentrējās uz industriālo produktu ražošanu, kam tolaik bija augsta cena biržās. Tomēr pēc krasā piena iepirkumu cenu krituma, Krievijas embargo noteikšanas un piena pārprodukcijas situācija krasi mainījusies.

Piena nozarē iestājās krīze, un nācās atzīt, ka koncentrēšanās uz viena veida produktu ir kļūda. Gada otrajā pusē izdevās pārfokusēt ražošanu uz augstākas pievienotās vērtības produktu - sieru - ražošanu. Gada nogalē izdevās dubultot zīmola Trikāta sieru ražošanu un sākt eksportu uz Zviedriju un Somiju. 2014.gadā tika saražots 2050 tonnu siera, šogad plānots saražot 5500 tonnas, sacīja Skudra.

Savukārt saistībā ar šo gadu uzņēmuma vadītāja prognozēja, ka apgrozījumu izdosies saglabāt pērnajā līmenī.
Tas gan būs izaicinājums uzņēmumam, jo tirgus situācija nav labvēlīga, vēl nav rasta izeja no krīzes nozarē kopumā, tomēr uzskatām, ka panāktā "Latvijas piena" darbības stabilitāte, siera ražošanas attīstīšana, kā arī eksporta tirgus apjoma audzēšana ir pamats, lai saglabātu apgrozījumu pašreizējā apjomā arī šogad, sacīja Skudra.

Viņa arī sacīja, ka šogad plānots attīstīt eksportu, sasniedzot vismaz 50% īpatsvaru no kopējā realizētā siera, strādājot jau sasniegtajos tirgos Skandināvijā un attīstot jaunus eksporta virzienus Dienvidāzijā.

Savukārt pēc atgriešanās no maija sākumā notikušās industrijas izstādes Šanhajā šīs nedēļas laikā "Trikātas" produktu paraugi tikšot piegādāti divām lielām tirdzniecības ķēdēm Ķīnā.

Otrs segments, kurā plānojam strādāt Ķīnā, ir restorāni. Šiem klientiem ir svarīgi, lai nebūtu jānodarbojas pašiem ar importu, tādēļ plānojam izmantot Latvijas uzņēmuma sniegtās iespējas - SIA Sino Business Links izveidojuši noliktavas lielākajās Ķīnas pilsētās un veic visas produktu importa procedūras, tādējādi spējot piedāvāt gatavu produktu Ķīnas patērētājiem, sacīja Latvijas piena vadītāja.

Kā ziņots, 2013.gadā Latvijas piena apgrozījums bijis 37,21 miljons eiro salīdzinājumā ar 25,89 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmums 2013.gadā izkļuvis no iepriekšējā gada 1,34 miljonu zaudējumiem un strādājis ar 823 804 eiro peļņu.
Latvijas piens dibināts 2010.gada 12.novembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3 006 400 eiro. Latvijas piena īpašnieki ir piensaimniecības kooperatīvs Trikāta KS ar 44% kapitāldaļu, graudkopības kooperatīvs Latraps ar 30% kapitāldaļu, piensaimnieku kooperatīvs Dzēse ar 17% kapitāldaļu un kooperatīvs VAKS ar 9% uzņēmuma kapitāldaļu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra