Ar mērķi pilnveidot korporatīvo pārvaldību, izveidota Latvijas lauksaimniekiem piederošā piena pārstrādes uzņēmuma Latvijas Piens padome, informē uzņēmuma pārstāvji.

Par padomes priekšsēdētāju ievēlēts finanšu konsultāciju un investīciju uzņēmuma Callidus Capital vadošais partneris un dibinātājs Valdis Siksnis. Par padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Uldis Krievārs, uzņēmuma Latvijas Piens veidošanas iniciators, piensaimniecības kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs.

Par padomes locekļiem ievēlēti Latvijas Piens dalībnieki - Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža, VAKS valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, un piensaimnieku kooperatīva Dzēse valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvics.

Lai sasniegtu iecerēto, Latvijas Piens 2015. gadā investēs siera ražošanā, lai būtiski palielinātu jaudu un kvalitāti fasēšanas procesos. Latvijas Piens kopumā plāno investēt 227 tūkstošus eiro. Uzņēmuma vadība ir pārliecināta, ka investīcijas ļaus palielināt arī eksportu.

«Šobrīd savas jaudas izmantojam maksimāli un ražojam sieru apmēram 300 tonnas mēnesī. Sagaidām, ka investīciju projekts cels ražošanas kvalitāti un jaudas. «Latvijas Piens» ir aktīvi strādājis, lai mazinātu tirgus riskus, īsā laikā pārkārtojot ražošanu, fokusējoties uz siera ražošanu un attīstot eksportu. Jāatzīst, tas nav viegli izdarāms laikā, kad krīze piena nozarē būtiski ietekmē vairākas ES valstis vienlaikus, arī mūsu tuvējos kaimiņus Baltijā,» situāciju ieskicē A.Skudra, piebilstot, ka uzņēmuma noteiktais kurss ir Skandināvijas tirgus. Primārais ir nostiprināt savas pozīcijas Zviedrijā, kur jau tiek piedāvāti divus mēnešus nogatavinātie Edamer un Gouda sieri un Sniega bumbas. Šobrīd uz Zviedriju tiek eksportētas jau 50 tonnas mēnesī.

Latvijas piens šobrīd savu produkciju eksportē uz Zviedriju, Somiju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu, Čehiju, Lietuvu un Igauniju iekļaujot vietējā, Baltijas tirgū. Austrumu reģionu tirgos tiek veikta tirgus izpēte un noteikts eksporta potenciāls.

Latvijas Piens valde veic uzņēmuma attīstības realizāciju un vada tā operatīvo darbību. Valdē strādā Anita Skudra, valdes priekšsēdētāja, finanšu direktors Jevgēņijs Maļiko, mārketinga direktore Ramona Kalniņa, ražošanas direktore Agija Mūrniece un attīstības un tehnisko jautājumu direktors Dainis Kanepons.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra