Šonedēļ Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kazahstānā un Kirgizstānā Juris Maklakovs un Green Bridge Forum vadītājs Andrejs Pumpurs dosies vizītē uz Kirgizstānas galvaspilsētu Biškeku, lai pārrunātu sadarbības iespējas tīro tehnoloģiju jomā, informē foruma pārstāvji.

Vizītes laikā J.Maklakovs un A.Pumpurs tiksies ar Kirgizstānas Enerģētikas un rūpniecības ministrijas un Dabas aizsardzības un mežsaimniecības valsts komitejas pārstāvjiem, kā arī ar vides tehnoloģiju jomas pārstāvjiem un uzņemējiem, kurus šīm sarunām izvirzījis Latvijas goda konsuls Kirgizstānas Republikā Arstanbeneks Tazabekovs. Galvenie sarunu temati ir abu valstu sadarbība vides tehnoloģiju jomā, kā arī Kirgizstānas pārstāvju dalība Green Birdge Forum 2015.

Vizītes laikā iecerēts tikties arī ar pašvaldību uzņēmumiem, kā arī nozares nevalstiskajām organizācijām, tostarp The Regional Environment Centre for Central Asia jeb Carec, kas risina vides problēmas Centrālāzijā vietējā, nacionālā un reģionālā līmenī.
Vizīte uz Kazahstānu ir jau otrais Latvijas uzņēmēju brauciens, lai sekmīgi sagatavotos Green Bridge Forum 2015. Plānotais četru dienu forums norisināsies Jūrmalā un būs viens no nozīmīgākajiem vides nozares notikumiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kontekstā, kas veltīts sadarbības stiprināšanai vides tehnoloģiju un risinājumu jomā starp Eiropas Savienības un Centrālāzijas (Kazahstānas, Kirgizstānas, Uzbekistānas, Tadžikistānas un Turkmenistānas) valstīm.

Plānots, ka forumā piedalīsies vismaz 250 dalībnieki, tai skaitā augsta līmeņa politiķi - Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstu vides ministri, vadošie biznesa vides pārstāvji, ražotāji, jauno produktu izstrādātāji, pētnieki un citi nozares eksperti, - kā arī viedokļu līderi no Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstīm.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra