Zvejas produktu pārstrādes uzņēmumi SIA Unda, SIA Piejūra, SIA Sabiedrība IMS, AS Brīvais vilnis, SIA Gamma-A, SIA Karavela, SIA Kuršu zeme  piedalīsies piedalīsies vienā no lielākajām, starptautiskām gatavo pārtikas produktu un dzērienu  izstādēm ANUGA 2015, Ķelnē, informē biedrība Latvijas Zivrūpnieku Savienība (LZS).

Sakarā ar š.g. 4.jūnija aizliegumu ievest zivju produkciju Krievijas Federācijā, un tam sekojošo aizliegumu Kazahstānā un iespējams turpmāk arī Baltkrievijā, biedrības uzņēmumu mērķis izstādē ir palielināt zivju konservu pārdošanas apjomus Eiropā un citos kontinentos.

Uzņēmumi pēc zvejas perioda pārtraukuma, personāla atvaļinājumiem un produkcijas eksporta pārtraukšanu uz Krieviju, samazinātos apjomos ir atsākuši ražošanu.

Produkcija vairāk nekā 100 veidos tiks demonstrēta kopējā Biedrības Rīgas šprotes stendā.

2015.gadā LZS uzņēmumi  piedalījās izstādēs Berlīnē Maskavā, Briselē, Amsterdamā, Ņujorkā,  novembrī plānota dalība izstādē FHC China 2015 Šanhajā.

LZS uzņēmumu apgrozījums 2014. gadā pārsniedza 140 milj. EUR, kas salīdzinot ar 2013.gadu palielinājies par 28%. Kopā uz š.g. sākumu uzņēmumos bija nodarbināti 3670 strādājošie, ražotas 220 milj. gab. zivju konservu kārbas, pārstrādātas 26.36 tūkst. tn brētliņas, 14.04 tūkst. tn reņģes un 12.19 tūkst. tn okeāna zivis. Produkcija tika eksportēta pāri par 95 % apjomā, uz vairāk kā 40 valstīm.  2015. 6 mēnešos salīdzinājumā ar 2014. gada 6 mēnešiem zivju konservu ražošanas apjomi samazinājušies par 21%, ņemot vērā Krievijas, Kazahstanas tirgus samazināšanos, 2.pusgadā prognozējams vēl  ievērojami lielāks ražošanas un eksporta kritums.

Dalība izstādē tiek finansēta no Eiropas Zivsaimniecības fonda līdzekļiem

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra