Kā laikrakstam Dienas Bizness norāda bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis, kurš nesen iesaistījies ārstniecības augu audzēšanas biznesā, pieprasījums pēc bioloģiski audzētām kumelītēm ir liels ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Tiesa, lai sāktu drogu eksportu, nepieciešami lieli ieguldījumi, lai spētu nodrošināt attiecīgu apjomu.

47 hektārus lielo saimniecību viņš izveidojis pie Aizkraukles. Viņš atgādina: lai nodarbotos ar bioloģisko lauksaimniecību, obligāti nepieciešams iegūt attiecīgus sertifikātus, jo bez tiem nevar pretendēt uz Eiropas Savienības fondu atbalstu. Šobrīd 16 hektāru platībā tiek audzēti bioloģiskie rudzi. «Tie izdevušies ļoti labi. Pieļauju, ka bioloģiskajos rudzos no viena hektāra varētu iegūt 3–4 tonnas, kas uzskatāms par ļoti labu rādītāju. 1,6 hektāros esmu iesējis kumelītes. Šobrīd tās ir tikai izdīgušas un novākt varēs nākamgad, jo tas ir divgadīgs augs,» viņš stāsta.

M. Gulbis vēlas specializēties tieši zāļu tēju ražošanā un, vēlams, ar savu zīmolu. Tiesa, līdz tā izveidei ir vēl tāls un grūts ceļš ejams, viņš neslēpj. Lai to izveidotu, nepieciešami apjomīgi ieguldījumi mārketingā. «Saražot ir viena lieta, bet pārdot ir pavisam kas cits,» viņš piebilst.

Visu rakstu Drogu audzēšanas nozare turpina nobriest lasiet 11. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra