Lielajiem uzņēmumiem plāno atlaides

Ražošana
2012. gada 12. septembris 07:45

Iecere atbalstīt tikai lielos, uz eksportu orientētos elektrības patērētājus var atdurties pret mazo uzņēmumu un mājsaimniecību - vēlētāju - pretestību.

Energoietilpīgiem eksporta nozaru uzņēmumiem noteiksim atvieglojumus dalībai obligātā iepirkuma komponentē. Tāds punkts ir iekļauts Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā prezentācijā, kas apspriesta EM sanāksmē Par priekšlikumiem jaunam atbalsta mehānismam elektroenerģijas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem, ieguves veicināšanai.

Tomēr atbildot uz DB jautājumiem, kādiem uzņēmumiem un pēc kādiem kritērijiem šādi atvieglojumi varētu tikt piešķirti, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts bija ļoti izvairīgs, ar savas preses sekretāres Daigas Grūbes starpniecību darot zināmu, ka viss vēl ir tikai diskusiju procesā, kas iniciēta no pašu ražotāju, īpaši Latvijas Būvmateriālu ražotāju asociācijas puses, tāpēc nevar būt runa par konkrētiem kritērijiem vai sliekšņiem, no kuriem uzņēmumiem varētu tikt piešķirti minētie atbrīvojumi.

«Ekonomikas ministrija ir norādījusi, ka, ja visas AER izsniegtās kvotas tiks realizētas, maksājumi par elektrību varētu ievērojami sadārdzināties. Tas grautu Latvijas uzņēmēju konkurētspēju, jo, piemēram, Vācija un Skandināvijas valstis ir atradušas veidus, kā savus lielos enerģijas patērētājus atbalstīt,» saka L. Jākobsons, piebilzdams, ka Latvijas gadījumā priekšroka nebūtu dodama kādai konkrētai nozarei. Drīzāk pēc vienotiem kritērijiem esot jāizvērtē katra lielā enerģijas patērētāja pienesums Latvijas tautsaimniecībai.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra