Uzņēmumā Liepaja Bulk Liner galvenokārt tiek ražotas jūras pārvadājumu konteineriem nepieciešamās «oderes» – lieli polietilēna maisi, ko kravas pasargāšanai pirms iekraušanas ievieto konteinerā. Top arī iepakojums, ko nozares profesionāļi sauc par «bigbagiem» jeb maisiem pārtikas un nepārtikas vielu uzglabāšanai un pārvadāšanai, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

Ražošanas telpā ir milzīgs polietilēna griešanas un kausēšanas galds, kas pielāgots 20, 30 un 40 pēdu konteineru izmēriem. Savukārt «bigbagu» parametrus nosaka klienta vēlmes un tehniskās prasības.

«Mums tādu standarta produktu īsti nav, ražojam pēc konkrēta klienta tehniskajām prasībām. Mērķauditorija lielākoties ir juridiskas personas: stividorkompānijas, kas sniedz ostas pakalpojumus, graudu termināļi, minerālmēslu ražošanas uzņēmumi, kā arī PET granulu ražotāji,» stāsta SIA Liepāja Bulk Liner līdzīpašnieki Guntis Šalts un Ingus Palapis.

«Kaut arī šī nav mūsu izgudrota lieta, Austrumeiropā līdzīgu ražotāju nav, ir partneri. Konkurējam ar uzņēmumiem Ķīnā un Indijā, kā arī rēķināmies ar tirgotājiem Latvijā, kas realizē Austrumu zemēs ražoto produkciju,» viņi stāsta.

Ieguldīti gan trīs līdzīpašnieku līdzekļi, gan Latvijas finanšu institūcijas Altum piešķirtais kredīts. Ražošana notiek kopš pērnā oktobra.

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra