Šā gada maijā Liepājas ostā pārkrauts 431 tūkstotis tonnu dažādu kravu, kas ir par 9,4 % vairāk nekā gadu iepriekš šajā pašā laika periodā, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji.

Arī šā gada maijā saglabājās beramkravu īpatsvars – 60,5%, kam sekoja ģenerālkravas – 31,3%, bet lejamkravas veidoja 8,2%. Mēnesī apkalpoti 133 kuģi, bet iebraucis un izbraucis 4001 pasažieris.

Beramkravu segmentā 2015. gada maijā turpina saglabāties labības un labības produktu īpatsvars, bet tā kā graudaugu sezonatuvojas noslēgumam, novērojams neliels samazinājums.

Maijā Liepājas ostā beramkravu grupā lielāko daļu veidojalabība un labības produkti 192,8 tūkstoši tonnu apmērā, kas ir 45% no visām kravām un 74% no beramkravām.

Otra lielākā kravu grupaberamkravu segmentā bija celtniecības materiāli – 39,7 tūkstoši tonnu, kas ir 9 % no visām kravām un 15 % no beramkravām.

Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma, ko nodrošina regulāras prāmja līnijas Liepāja –Traveminde (Vācija) un Liepaja – Nīneshamna (Zveidrija).

Šā gada maijā pārvadāti 69,6 tūkstoši tonnu. Pēdējos mēnešos novērojams neliels, bet stabils ro-ro kravu pieaugums.

Gada sākumā nelabvēlīgi prāmju pārvadājumus ietekmēja tā sauktā sēra direktīva unģeopolitiskā situācija Eiropā. Ģenerālkravu grupā Liepājas ostā maijā tradicionāli pārkrāva arī kokmateriālus, melnā metāla un tāizstrādājumu kravas un krāsaino metālu.

Lejamkravu apgrozījums bija 35,5 tūkst. tonnu, ko pārsvarā veidoja jēlnafta un naftas produkti. Tas ir nedaudz vairāk kāiepriekšējos mēnešos un saistīts ar tendencēm pasaules tirgū.

No ostas stividorkompānijām šā gada maijā lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA Liepaja Bulk Terminal, kas pārkrāva 137 tūkstošus tonnu. Savu darbību pēc īpašnieku maiņas stabilizē arī LSEZ AS Liepājas osta LM, kas apstrādāja 130 tūkstošus tonnu un turpina meklēt un pārkraut jaunus kravu veidus. Trešais lielākais kravu apgrozījums maijā bija LSEZ SIA Terrabalt, kas pārkrāva 73,8 tūkstošus tonnu.

2015. gada pirmajos piecos mēnešos kopumā līdzīgi kā gadu iepriekš Liepājas ostā pārkrauti 2,265 miljoni tonnu, apkalpoti 590 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 15 750 pasažieri. No janvāra līdz maijam konteineru skaists bija 1279, bet RO-ROvienību skaits – 14267.

No kravu veidiem šā gada piecos mēnešos dominē labības un labības produktu kravas, kas veido vairāk kā pusi - 49 %, kamseko ro-ro kravas – 12%, kokmateriāli – 11% un celtniecības materiāli – 9%. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra