Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) kapitālsabiedrības pērn palielinājušas apgrozījumu, ieguldījumus, eksportu un darbavietas, informē LSEZ.

Kopējais neto apgrozījums 2014. gadā bija 148,59 miljoni eiro, bet LSEZ kapitālsabiedrību kopējie ieguldījumi – 17,052 miljoni eiro. Nodarbināto skaits LSEZ kapitālsabiedrībās 2014. gadā palielinājies par 368 darbiniekiem. Apgrozījums gada laikā audzis par 19,3%.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš uzsver, ka 2014. gads parādīja, ka LSEZ pārvalde, veiksmīgi sadarbojoties ar uzņēmējiem, var sasniegt labus rezultātus, kas veic ieguldījumus infrastruktūras un moderno tehnoloģiju attīstībā, nodrošinot jaunas darbavietas un stabilu darbību ilgtermiņā.

2014. gadā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības eksportējušas produkciju 93 miljonu eiro vērtībā, kas veido 62,61% no kopējā apgrozījuma. Tas ir par 57,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

2014. gadā galvenās LSEZ kapitālsabiedrību produkcijas eksporta valstis bija Dānija, Nīderlande, Krievija, Vācija, Zviedrija u.c.

No Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrībām lielākie eksporta apjomibija SIA Lauma fabrics, LSEZ Jensen Metal SIA, SIA LSEZ RT metāls, Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ SIA, SIA LSEZ Caljan Rite-Hite Latvia,LSEZ LASKANA, LSEZ SIA DG Termināls, LSEZ SIA Lesjofors Springs LV un SIA LSEZ Meta-Plast.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrību veiksmīga uzņēmējdarbība veicinājusi arī jaunu darbavietuveidošanos. 2013. gadā Liepājas SEZ uzņēmumos strādāja 1684 cilvēki, bet 2014. gadā – 2052. Kopējais darbavietu skaita pieaugums ir par 368. Tas galvenokārt saistīts ar ražošanas un ostas uzņēmumu darbības paplašināšanu.

Liepājas SEZ kapitālsabiedrībās vidējā bruto alga 2014. gadā bija 801,8 eiro, kas ir pieaugusi par 5,6%, salīdzinot ar 2013. gadu, un tā ir augstāka nekā vidēji Liepājā (2014.gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa Liepājas pilsētā pēc Liepājas pilsētas domes sniegtās informācijas bija 592 eiro).

2014.gadā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrību kopējās investīcijas bija 17 miljoni eiro, bet nefinanšu investīcijas no kurām var saņemt tiešo nodokļu atlaides bija 5 miljoni eiro. Tie ir ieguldījumi modernās tehnoloģijās, būvniecībā un nemateriālie ieguldījumi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra