Lietuvas valsts kontrolētā koncerna Lietuvos energija sastāvā esošā gāzes piegādes un tirdzniecības kompānija Litgas un Latvijas dabasgāzes uzņēmums Latvijas Gāze ir parakstījuši vienošanos par dabasgāzes tranzītu caur Latvijas teritoriju, tomēr Lietuvas kompānijas vadītājs norādīja, ka vienošanās pilnībā negarantē netraucētu gāzes piegādi no Lietuvas uz Igauniju.

Tā nav optimāla un ideāla versija, tāda, kādu varam atrast citās Eiropas valstīs. Parasti valstīs, kas ir ieviesušas trešo pušu piekļuvi, tranzīta noteikumi ir redzami operatora mājaslapā caurskatāmā veidā vai arī tie ir viegli pieejami. Šajā gadījumā tā ir divu pušu vienošanās, aģentūrai BNS teica Litgas ģenerāldirektors Dominīks Tučkus.

Tomēr tas ir pozitīvs solis uz Baltijas tirgus izveidi. Bet tā nav galīgā versija, kas ļautu tranzītam funkcionēt optimālā veidā, viņš piebilda.

Tučkus norādīja, ka gāzes tranzītu caur Latviju plānots sākt martā.

Litgas kopš februāra sākuma gāzi piegādā Igaunijas enerģētikas grupā Alexela Group ietilpstošajai kompānijai Reola Gaas. Nākamajā mēnesī gāzes piegādes tiks sāktas arī vienam no Igaunijas lielākajiem dabasgāzes patērētājiem Eesti Energia. Lietuvas kompānija iesaistījusies sarunās arī ar citiem potenciāliem gāzes pircējiem.

Kopumā Litgas šogad Igaunijā plāno piegādāt līdz 30 miljoniem kubikmetru gāzes. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra