Koncerns Latvijas Finieris paplašinot darbību Igaunijā, attīsta pilna cikla saplākšņa un tā produktu ražošanu rūpnīcā Kohila Vineer, kas atrodas netālu no Tallinas. Rūpnīcas otro kārtu šodien atzīmēs simboliski ar pamatakmens ielikšanu projektā iesaistīto sadarbības partneru un vietējās pašvaldības vadītāju lokā, informē uzņēmumā.

Jaunā ražotne 17 700 kvadrātmetru platībā, tostarp arī biroja ēka, izcelsies ar Peetri Puit OÜ izgatavoto koka nesošo konstrukciju elementiem, kam pagaidām vēl nav daudz analogu tieši rūpniecisko objektu būvniecībā Baltijā. Ģenerāluzņēmēja, arī Igaunijas kompānijas, Maru Ehitus OÜ, pārziņā ir projektēšanas un celtniecības darbi. Projekta attīstība notiek sadarbībā ar SEB Pank.

«Rūpnīcas Kohila Vineer paplašināšanas otrā kārta ir Latvijas Finiera attīstības plāna īstenošana, lai piedāvātu klientiem plašāku produktu klāstu un pilnvērtīgāku servisu. Ir izpildīts liels sagatavošanās darbs, lai realizētu šo ieceri plānotajos termiņos un kvalitātē, un kopā ar sadarbības partneriem mēs to paveiksim,» norāda AS Latvijas Finieris valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems.

Spēcīgas nākotnes personāla komandas izveide ir viena no šā brīža prioritātēm, tāpēc ar lielu vērību notiek jaunu speciālistu atlase. Nepieciešamās specifiskās iemaņas un praksi jaunie darbinieki apgūs Latvijā, lai pēc iespējas ātrāk pārņemtu darbu ar iekārtām, kas speciāli pasūtītas un izgatavotas atbilstoši jaunākajiem tehnoloģiju standartiem.

Iekārtas izgatavo vadošās bērza saplākšņa industrijas kompānijas no Somijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas. Sagatavošanas darbi rit saskaņā ar plānoto grafiku un jau septembrī paredzēts uzsākt atsevišķu iekārtu montāžu.

Paplašinātās ražotnes jauda sasniegs 45 tūkstošus kubikmetru bērza saplākšņa gadā, rūpnīcā strādās 230 darbinieku, ieguldījumi kopš 2011. gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro. Projektu paredzēts īstenot līdz 2016. gada nogalei.

Koncerns Latvijas Finieris 2014. gadā sasniedza 194,1 miljonus eiro apgrozījumu, saražojot 248 tūkstošus kubikmetru saplākšņa, nopelnīja 11,7 miljonus eiro, attīstībā ieguldīja 29,5 miljonus eiro. Koncernā strādā 2500 darbinieku.

Latvijas Finieris pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

Latvijas Finieris eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās - Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija).

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra