Baltijas poligrāfijas uzņēmums Livonia Print ir saņēmis Swedbank aizdevumu 2,65 miljonu eiro apmērā augstas pievienotās vērtības programmas 4.kārtas īstenošanai, informē Swedbank pārstāvji.

Livonia Print jau ir noslēgusi šīs programmas iepriekšējās kārtas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Swedbank atbalstu. Programmas ietvaros uzņēmums investē efektīvās iekārtās, lai ar jaunām tehnoloģijām radītu inovatīvus produktus iespējami efektīvākā veidā.

Augstas pievienotās vērtības programmas 2.kārtas ietvaros divu gadu laikā Livonia Print investējusi vairāk nekā 7,5 miljonus eiro, no kuriem 6,3 miljonus eiro piešķīrusi Swedbank.

Investīcijas veiktas modernās drukas un iesiešanas līnijās, kas uzņēmumam sniedz iespēju strādāt efektīvāk, kā arī paplašināt produktu klāstu esošajos eksporta tirgos. Pērn Livonia Print darbinieku skaits palielinājās par 76 cilvēkiem, sasniedzot 456 darbiniekus - 28 darbinieki piesaistīti tieši augstas pievienotās vērtības programmas ietvaros.

‘«Tā kā gandrīz 65 % darbinieku ir vecumā no 18 līdz 35 gadiem, un daudziem Livonia Print ir pirmā nopietnā darba vieta, tad uzņēmumam ir jānodrošina kvalitatīva darbinieku apmācība darbam ar jaunajām tehnoloģijām. Iekārtas maksā miljonus, arī klientu prasības ar katru gadu pieaug. Pasūtītājiem galvenais ir izpildes laiks, cena un katrai grāmatai acīmredzama pievienotā vērtība. Izpildīt šīs prasības palīdz mūsdienu tehnoloģijas un darbinieku profesionālās spējas tās pielietot,» stāsta Livonia Print valdes priekšsēdētāja Janīna Blūma.

Livonia Print ir Latvijā un Baltijā lielākais poligrāfijas uzņēmums, kurš ražo gandrīz tikai eksportam. 2014.gadā Livonia Print saražoja 30,5 miljonus grāmatu (gandrīz 10 tūkstošus dažādu nosaukumu) un eksportēja 99,7% savas produkcijas. 2014.gadā Livonia Print apgrozījums bija 43 miljoni eiro, gada laikā pieaugot par 19%.

Papildus investīciju aktivitātēm, Livonia Print sadarbībā ar LIAA atbalstu un Koksnes Ķīmijas Institūtu un Tehniskās Universitātes doktoranti veic pētījumus ar mērķi risināt drukas tehnoloģiskās problēmas, tādējādi uzlabojot uzņēmuma darbības efektivitāti.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra