Piektdien notikušajā Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ikgadējā kopsapulcē tās dalībnieki atskatījās uz pērno gadu, kurš iezīmējis lejupslīdi gan kooperatīvu apgrozījumā, gan biedru skaitā, informē LLKA. 

Kooperatīvu vadītāji ar bažām raugās arī uz šo gadu, jo arvien vairāk būs jūtamas pagājušā gada notikumu sekas. Līdzās diskusijām par lauksaimniecības un kooperācijas nākotni, tika ievēlēta arī jauna organizācijas valde.

Kopsapulcē sanākušie kooperatīvu vadītāji bija vienisprātis, ka iepriekšējais gads bijis smags visās nozarēs. Situācijas nopietnību iezīmēja arī skaitļi – salīdzinot ar iepriekšējo gadu, LLKA biedru neto apgrozījuma rādītāji kritušies par vairāk nekā 46,6 miljoniem eiro (2013.gadā 393,64 miljoni eiro, 2014. – 347,47 miljoni eiro). Samazinājies arī LLKA ietilpstošo kooperatīvu biedru skaits (2013.gadā 9235 biedri, 2014. – 9196).

Valdes vēlēšanu rezultātā noskaidrojās, ka turpmāk graudu nozari LLKA valdē pārstāvēs Indulis Jansons (LPKS VAKS), Sandris Bēča (LPKS Durbes grauds) un Mārīte Ķikure (LPKS Saimnieks V). No piena kooperatīviem valdē turpmāk strādās Ilze Aizsilniece (LPKS Piena ceļš), Guntis Pirvits (LPKS Dundaga) un Mirdza Feldmane (LPKS Pienupīte). Augļu un dārzeņu nozari pārstāvēs LPKS Baltijas Ogu kompānija” valdes locekle Māra Rudzāte, bet gaļas nozari – Mārtiņš Vāgners no LPKS ABC Projekts.

Kopsapulce arī lēma atbalstīt biroja sagatavotos priekšlikumus par grozījumiem LLKA statūtos, kas paredz papildināt kooperatīvu pārstāvju skaitu valdē ar meža kooperatīvu pārstāvi. Šajā amatā kopsapulce ievēlēja LPKS L.V.Mežs pārstāvi Aigu Smiltāni.

Gan valdes priekšsēdētāja, gan valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu saglabā attiecīgi Indulis Jansons un Ilze Aizsilniece. I.Jansons norāda, ka šobrīd grūti prognozēt, kad tieši, taču tas, ka izaugsme būs, ir viennozīmīgi.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra