Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vienojusies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, ka nākamās valdības prioritātei jābūt tautsaimniecības attīstībai, veidojot veiksmīgu komunikāciju ar uzņēmējiem un to pārstāvošām organizācijām, jo tikai attīstot uzņēmējdarbību iespējams paaugstināt Latvijas iedzīvotāju dzīves.

Lai to realizētu, LTRK aicina nākamo valdības vadītāju finanšu ministru un ekonomikas ministru izraudzīties kopīgi ar uzņēmēju organizācijām, izvirzot konkrētus kritērijus amata kandidātiem.

«Mūsuprāt, šie divi ministri ir līdzatbildīgi par tautsaimniecības attīstību Latvijā, tādēļ biznesam īpaši svarīgi. Esam gatavi palīdzēt ministru izraudzīšanās procesā un ieteikt arī kandidātus, ja tas būs nepieciešams,» saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, piebilstot, ka nesen veiktā uzņēmēju aptauja pierāda, ka līdzšinējās ministru prezidentes Laimdotas Straujumas valdības lielākā problēma bija tieši finanšu ministra Jāņa Reira darbs, kurš saņēmis viszemāko jeb nesekmīgu novērtējumu.
Savukārt ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola saņēma visaugstāko atzīme, kas liecina par līdz šim veiksmīgi pildītiem amata pienākumiem.

LTRK uzskata, ka kopīga ministru izraudzīšanās varētu arī kalpot par sākumu veiksmīgas sarunu platformas turpmākajam darbam ar uzņēmējiem, kur pie viena galda nepastarpināti un regulāri tiktos lielākās biznesa organizācijas, valdības vadītājs, finanšu un ekonomikas ministri, lai runātu par dažādiem ar tautsaimniecību saistītiem jautājumiem.

«Latvijas stratēģiskajam mērķim jābūt panākt situāciju, ka ir būtiski vairāk tādu uzņēmumu, kas eksportē savas preces vai pakalpojumus par maksimāli labu cenu, kā arī efektīvai ēnu ekonomikas samazināšanai. Šos uzdevumus ir iespējams panākt tikai ciešā kopdarbā ar politiķiem, atbildīgajiem ierēdņiem un uzņēmēju organizācijām,» piebilst J.Endziņš.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra