Magnēts dizaina cienītājiem

Ražošana
2015. gada 4. februāris 11:21

Līdz šim prestižo balvu Red Dot Award ir ieguvuši četri Latvijas dizaina produkti; līdz 11. februārim savus veikumus starptautiskajā konkursā var pieteikt arī citi, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Latvijas «groziņā» ir četras Red Dot Award balvas – ķeblītim Bloom, trauku kolekcijai Deco, pakaramajam Cliq Premium un pistāciju iepakojumam Mighty Nuts. «Nedomāju, ka tikai šie četri ir pelnījuši to,» saka Maija Rozenfelde, iepakojuma dizaina kompānijas Foreign Embassy līdzdibinātāja un iepakojuma Mighty Nuts autore. Stikla dizaina priekšmetu zīmola an&angel vadītāja Agnese Garā-Nīmane uzskata, ka četri ir vienlaikus gan daudz, gan maz, ņemot vērā vērtēšanas kritērijus un to, cik maza ir Latvija. Red Dot Award ir sena un labi zināma balva, tāpēc ar tās saņemšanu ir jālepojas, viņa teic.


Lai saņemtu balvu, pašiem ir jāizrāda iniciatīva un jāaizpilda pieteikums, taču A. Garā-Nīmane teic, ka tas neesot sarežģīti. Galvenais esot nenokavēt termiņu. Šogad tas ir 11. februāris. «Pieteikšanās notiek kā parasti konkursos, ir jāaizpilda dažādi papīri – pieteikums, apraksts, jānosūta pats produkts un jāsamaksā dalības maksa. Pēc tam žūrija vērtē un paziņo rezultātus,» skaidro Jānis Kārkliņš, SIA Flow Design līdzdibinātājs. Viņa un Georga Dvališvili (Georg Dwalischwili) radītais magnētiskais pakaramais Cliq Premium pērn ieguva balvu Red Dot Award Winner 2014.


Pirmais – Bloom


Pirmais Latvijā Red Dot Award balvu 2012. gadā saņēma Alda Circeņa dizainētais ķeblītis Bloom. Viņš šajā industrijā strādā ilgus gadus un zināja par šo starptautisko konkursu, tāpēc arī balvai izvirzīja savu veikumu. Bloom bijis pirmais darbs, ko viņš pieteicis, tāpēc liels bija pārsteigums, ka ķeblītis ieguva prestižo atzinību. Pēc A. Circeņa panākumiem Latvijas dizaineri katru gadu ir saņēmuši šo balvu. 


Visu rakstu Magnēts dizaina cienītājiem
 lasiet 4. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra