2015. gada maijā salīdzinājumā ar aprīli rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2,1%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē kritums par 12,8%, apstrādes rūpniecībā – par 1,9% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,3%.

Salīdzinot ar 2014. gada maiju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,5%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,1%, apstrādes rūpniecībā – par 8,5%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 0,9%.

Vislielākais produkcijas pieaugums maijā, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija metālu ražošanas nozarē. Kāpums bija arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 24,8%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 19,2%, mēbeļu ražošanas nozarē –  par 11,4% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 2,7%.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanas nozarē – par 15,9%, tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 12%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 5,7% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 5,5%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra