Makulatūra pārtop olu kastēs

Ražošana
2015. gada 9. februāris 09:19

Aptuveni puse olu tiek iepakotas kartona kastītēs, kas ir videi draudzīgākas par plastmasas iepakojumu, tirgū ienāk vēl 
inovatīvāks zaļais iepakojums, kura sastāvā ir olu čaumalas
, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

SIA V.L.T. kartona olu kastīšu ražošanai gadā patērē aptuveni 4000 tonnas makulatūras. Tā ir 100% otrreizēji pārstrādājams materiāls un pie olu kastīšu ražotāja galvenokārt nāk no atkritumu apsaimniekotājiem. 


«Pērkam avīzes, žurnālus, kartonu, tipogrāfijas atgriezumus, izejmateriālus mums piegādā atkritumu apsaimniekotāji, tad papīra masa tiek sajaukta ar ūdeni un top olu kastītes un bretes – olu transportēšanas paliktņi,» stāsta V.L.T. vadītājs Mārtiņš Egle. Vērtīgākais izejmateriāls, jo tajā ir lielāks kokmasas īpatsvars nekā, piemēram, žurnālu papīrā, ir avīžu papīrs, kuru, pēc viņa novērojumiem, pēdējā laikā kļūst arvien grūtāk dabūt. 


V.L.T. saražo vairāk nekā 70 miljonus produkcijas vienību gadā, no kuriem 65% ir olu kastītes, bet 35% – bretes (olu transportēšanas paliktņi). 97% no produkcijas tiek eksportēti. Galvenie eksporta tirgi ir Lietuva, Polija un Igaunija. Kādreiz uzņēmums produkciju eksportējis arī uz Krieviju, taču sadarbība ir beigusies, kad klients nav samaksājis par piegādāto kravu.

A/s Balticovo valdes priekšsēdētājs Andris Platais stāsta, ka pavisam nesen ir radīts inovatīvs olu iepakojums, kas ir izgatavots no plastmasas, kurai ir pievienoti 20 līdz 30% sterilu olu čaumalu. Šāds olu iepakojums, kuru nesen ir sācis ražot Slovākijas uzņēmums Europack, esot videi draudzīgāks par kartona iepakojumu. Viņš gan konstatē, ka šis iepakojums salīdzinoši ir daudz dārgāks, jo tā sastāvā ir sterilas olu čaumalas, taču, tā kā zaļās idejas pasaulē šobrīd ir ļoti populāras, jaunais produkts atadīs savu vietu tirgū. 


Plašāk lasiet rakstā Makulatūra pārtop olu kastēs
 pirmdienas, 9. februāra, laikrakstā Dienas Bizness (13. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra