Zviedrijas gaisa filtru ražošanas koncerns Dinair nostiprinās Latvijā, lai stratēģiski būtu tuvāk Krievijas tirgum, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šodien Olainē ražotni atklāj viens no vadošajiem gaisa filtru ražotājiem Eiropā Zviedrijas kompānija Dinair AB. Tā meitas uzņēmums SIA Dinair Filton 2013. gadā stradāja ar 4,2 milj. eiro apgrozījumu un 335 tūkst. eiro peļņu, liecina Lursoft apkopotā informācija. Savukārt pērn, pēc uzņēmuma sniegtās informācijas, apgrozījums sasniedza jau 8 milj. eiro, peļņa pietuvojās 400 tūkst. eiro.

Aizver Zviedrijā

Telpas ražotnei meklētas arī Jelgavā, Salaspilī un citviet Pierīgā, tomēr priekšroka dota Nordic Industrial Park Olainē, stāsta izpilddirektora vietnieks Vladimirs Petrovs. Ražotne sāka veidoties kopš 2006. gada, katru gadu arvien palielinot ražošanas platību. 2013. gadā koncerns pieņēma lēmumu aizvērt vienu no savām ražotnēm Zviedrijas dienvidos, pārvedot iekārtas no slēgtās fabrikas uz Latviju. Tas deva iespēju ražotnei Olainē kāpināt jaudas un pieņemt darbā papildus 60 cilvēku. Pašlaik Dinair Filton izmanto jau vairāk nekā 10 tūkst. kvadrātmetru plašas telpas ražošanai un noliktavām, kā arī algo 140 darbinieku. Ražotne ir sasniegusi optimālu izmēru, lai varētu pilnvērtīgi ražot plašu produkcijas klāstu, dodot iespēju klientiem visu gaisa filtrēšanai nepieciešamo iegādāties vienā kompānijā, uzsver V. Petrovs.

Kā papildina izpilddirektors Kents Petersens, ražotnes iekārtās ieguldīti aptuveni 3 milj. eiro.

Visu rakstu Mazais mērķis – Baltija, lielais – Krievija lasiet 7. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra