Uzņēmums Meko un ko tikko no Somijas atvedis un Bolderājā uzstādījis Latvijā lielāko lāzergriešanas iekārtu, kā arī metāla locīšanas iekārtu (piegādes process skatāms raksta galerijā), biznesa portālam db.lv pastāstīja vadītājs Kristiāns Riekstiņš. Uzņēmums darbojas vairākās jomās - izgatavo metāla durvis, uzstāda kodu sistēmas kāpņu telpām, ar jaunajām iekārtām tas diversificē biznesu.

Uzņēmuma pamatdarbība notiek Rīgā, Kr. Barona ielā, bet jaunās iekārtas izvietotas īrētās telpās Bolderājā, jo tur atrodas sadarbības partneris.

Pirms gada uzņēmums iegādājies arī hidroabrazīvās griešanas iekārtu, kas Baltijas valstīs esot vienīgā un ļāvusi uzņēmumam startēt ārpakalpojumu jomā. Iekārtā ļoti augsta ūdens spiediena padeve tiek kombinēta ar abrazīvu – smiltīm līdzīgu - materiālu, kura katrs graudiņš ir ass un šķautņains, tādēļ šīs kombinācijas rezultātā var tikt sagriezts jebkuras cietības materiāls.

Lāzergriezējs un locītājs pirkti lietoti. Ja tiktu pirktas jaunas iekārtas, būtu jāinvestē no vienam līdz pat diviem miljoniem eiro, atklāj K. Riekstiņš. Viena iekārta - lāzergriezējs - piegādāta no Somijas, otra - no Polijas, bet abas piederējušas somu uzņēmumiem (vienam bijusi filiāle Polijā). Somijas uzņēmums lāzeriekārtu pārdevis, jo pārtraucis filiāles darbību - Somijā ir tendence pārcelt filiāles un rūpnīcas uz Igauniju, kur ir mazāks nodokļu slogs.

Ieguldīto investīciju apmēru uzņēmuma vadītājs nepublisko. «Plānots, ka ieguldītā nauda atpelnīsies trīs līdz četru gadu laikā. Dzīve rādīs,» sacīja K. Riekstiņš. Viņš arī akcentē, ka no uzņēmuma Meko un ko pašiem pirmsākumiem, pirmkārt, ir domāts par investīcijām darbības uzlabošanā - «ieguldām šodien, lai «pļautu» pēc tam, nevis nopelnīto iztērējam jaunās automašīnās», skaidroja vadītājs.

Runājot par jaunajām iekārtām, K. Riekstiņš stāstīja, ka šī niša Latvijā bijusi tukša. Visi tāda izmēra - 6 metri - griešanas un locīšanas pasūtījumi plūduši uz Igauniju un citām valstīm. Lielās lāzergriešanas iekārtas Baltijā kopumā ir trīs vai četras. Ar iekārtām izgatavotajiem produktiem pielietojums ir ļoti plašs. Tā, piemēram, tiek ražoti logu rāmji īslaicīgās aizturēšanas izolatoriem, trepju pakāpieni. Uzņēmums sadarbojas ar transporta tehnoloģisko sistēmu ražošanas uzņēmumu SIA TTS-Avio, kas ražo rezerves daļas Airbus lidmašīnām.

K. Riekstiņš lolo ideju par savas rūpnīcas būvniecību, bet konkrētāki plāni iezīmēšoties nākamā gada laikā. «Nav gluži tā, ka var perfekti prognozēt, cik labi tirgū aizies jaunais pakalpojums,» atzīst uzņēmējs.

Patlaban Meko un ko produkcija tiek realizēta tikai Latvijas tirgū, bet nākamajā gadā plānots piedalīties ārzemju izstādēs. Kā perspektīvākos tirgus K. Riekstiņš redz Vāciju un Angliju.

Uzņēmuma Meko un ko pirmsākumi meklējami 2002. gadā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra