Maksātnespējīgā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma Liepājas metalurgs aktīvi ir nodoti Ukrainas kompānijai KVV Liepājas metalurgs (KVV), pastāstīja Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Viņš atzīmēja, ka jau šobrīd KVV var brīvi rīkoties ar attiecīgajiem aktīviem. Tāpat KVV pārņēmis Liepājas metalurga darbiniekus, kuri bija saglabājuši darbu uzņēmumā pēc kompānijas maksātnespējas pasludināšanas.

Velmers pastāstīja, ka no KVV saņēmis pirmo maksājumu, neskaitot drošības naudu, kas miljona eiro apmērā bija pārskaitīta jau iepriekš. Liepājas metalurgam kopumā ir pārskaitīti 21,5 miljoni eiro, kurus administrators tuvākajās dienās pārskaitīs kreditoriem.

Tāpat viņš piebilda, ka plašāku informāciju par Liepājas metalurga aktīvu nodošanu KVV paredzēts sniegt preses konferencē Liepājā nākamnedēļ.

Pērn 2.oktobrī tika parakstīts līgums par Liepājas metalurga pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai KVV Group. Ukrainas uzņēmums par Liepājas metalurga pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Tāpat ziņots, ka KVV Liepājas metalurgs ražošanu iepriekš bija plānojis sākt vēl līdz pagājušā gada beigām, taču tas aizkavējies. Uzņēmums ražošanu cer sākt līdz janvāra beigām.

Liepājas metalurgu par maksātnespējīgu atzina pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra