Investējot nedaudz vairāk nekā vienu miljonu eiro, uzstādītas programmvadības iekārtas, kas ļauj ražot sarežģītākus un dārgākus izstrādājumus, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Uzņēmuma tehnoloģisko iespēju palielināšanas projekts īstenots, izmantojot ES struktūrfondu atbalstu,» stāsta a/s Latvijas finieris Iekārtu rūpnīca direktors Māris Bumbieris. Projekta ietvaros iegādātas CNC frēzēšanas un virpošanas iekārtas, kā arī termoapstrādes krāsns. «ES atbalsts pienākas tikai iekārtu iegādē, un tā kopējās izmaksas ir 0,9 milj. eiro, tomēr tā īstenošanai bija jāveic arī darbi un ieguldījumi, kas ir ārpus minētā projekta, un līdz ar to kopējās investīcijas pārsniedz vienu milj. eiro,» skaidro M. Bumbieris.

Šo ieguldījumu rezultātā ražotne ir būtiski paaugstinājusi savu konkurētspēju un spēs īstenot sarežģītākus projektus. «Detaļai tagad ir iespējamas vairākas apstrādes operācijas vienlaikus – ne tikai virpošana, bet arī frēzēšana, nezaudējot detaļas precizitāti,» stāsta M. Bumbieris.

Skandināvijas tirgus

Latvijas finieris Iekārtu rūpnīca tika izveidota 2000. gadā ar mērķi nodrošināt un attīstīt kvalitatīva un operatīva tehniskā servisa kompetences koncernā, kas skar gan tehniskos pakalpojumus, gan esošo tehnoloģisko iekārtu modernizāciju, remontu un jaunu iekārtu izgatavošanu. Pilnveidojot prasmes un zināšanas līdz noteiktai attīstības pakāpei, Iekārtu rūpnīca sāka sadarbību ar vācu un skandināvu partneriem apakšuzņēmēju lomā. «Piedāvājot savus pakalpojumus citiem, tika akumulētas, pilnveidotas zināšanas un kompetences, izprasti augstās kvalitātes standarti, kas savukārt deva iespēju šīs zināšanas pielietot koncerna vajadzībām. Šodien jau notiek arī pretējais process – zināšanas un kompetences, kuras attīstības procesā ir pilnveidojuši, Iekārtu rūpnīca piedāvā saviem pircējiem ārpus koncerna,» vēsturisko izaugsmi rāda M. Bumbieris.

Jau pašlaik ir daudz ārvalstu klientu, it īpaši no Skandināvijas valstīm. Iekārtu rūpnīcas metāla konstrukcijas ir redzamas ne tikai Latvijas finiera koncerna ražotnēs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, bet arī citviet pasaulē.

Visu rakstu Miljons eiro sarežģītāku produktu ražošanā lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra