Pasaules lielākais dabasgāzes eksportētājs Gazprom plāno savu produktu cenu Eiropas tirgū samazināt līdz vairāk nekā desmit gadu zemākajam līmenim, raksta Bloomberg.

Patlaban valstij piederošais eksportētājs iezīmē savas budžeta vadlīnijas nākamajam gadam, un provizoriskās gāzes cenu aplēses valstīm, kas atrodas ārpus bijušās Padomju Savienības, nākamgad varētu būt 200 dolāri par 1000 kubikmetriem, informējušas divas uzņēmumam tuvu stāvošas personas, kuras nevēlējušās atklāt savu vārdu.

Pērn gāzes cenas bija 349 dolāri, bet šajā gadā – 238 dolāri par 1000 kubikmetru.

Kompānijas preses dienests atteicies šo informāciju komentēt.

Gazprom, kura gāzes eksports veido aptuveni 40% no kopējiem gada ienākumiem, kas pārsniedz 100 miljardus dolāru, patlaban cieš no krītošajām naftas cenām pasaulē, jo liela daļa tā līgumu ir piesaistīti naftas cenai ar 6-9 mēnešu nobīdi. Šajā gadā Brent naftas cena ir sarukusi par 16%, sekojot pērnā gada kritumam 48% apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka Krievijas enerģētikas gigants Gazprom ir paziņojis par strauju peļņas pieaugumu, lielā mērā pateicoties vājajam rublim, ziņo BBC.

Tīrā peļņa gada pirmajos trīs mēnešos bijusi 382 miljardi rubļu (5,9 miljardi ASV dolāru), kas iezīmē pieaugumu par 71%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Kopējais apgrozījums pieaudzis par 6% līdz 1,65 triljoniem rubļu.

Gazprom pārdod savu gāzi dolāros, tāpēc vāja valūta nozīmē, ka gāzes cena rubļos pieaug. Vājais rublis palīdzējis kompensēt pārdošanas apjomu kritumu gandrīz 10% apmērā - tas samazinājies līdz 132 miljardiem kubikmetru gāzes. Kritums daļēji saistīts ar pret Krieviju noteiktajām sankcijām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra