Naukšēnu vīna formula

Ražošana
2015. gada 25. februāris 11:52

Kad Naukšēnu vīna darītavas saimnieks Jānis Baunis pirmo reizi pagaršoja vīnu, viņš nevarēja iedomāties, ka pats kļūs par vīndari. Tagad Naukšēnos jau vairāk nekā divus gadus tiek ražoti bioloģiskie ogu un augļu vīni un sidri, kas pamazām, bet mērķtiecīgi iekaro Latvijas veikalu plauktus.

Pagājušā gada nogalē, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības rīkotajā vietējo augļu un ogu vīnu konkursā, SIA Lejasķērzēni Naukšēnu vīna darītava tika atzīta par labāko Latvijā. «Tagad tiešām ir jāizvērtē katra nianse. Ja esam nosaukti kā labākā vīna darītava, tad jāstrādā vēl vairāk,» stāsta Jānis.

Viņš uzsver, ka Latvijas vīndariem ir lieliska iespēja spēlēties ar dažādām ogām un augļiem, kas ir pieejami, ne tikai vīnogām. «Latvijā patērētāji pieņem to, ka no ogām un augļiem var pagatavot fantastiskas lietas un, līdz ar to, garšu nianses ir milzīgi plašas.»

Naukšēnu vīni ir bioloģiski. Tas nozīmē, ka ogas un augļi, kas tiek izmantoti vīnu ražošanā, netiek migloti. Jānis skaidro, ka šāda izvēle šķitusi loģiska: «Mums ir bioloģiskā saimniecība un tas ir tikai pašsaprotami, ka arī mūsu vīni ir bioloģiski.» Viņš uzskata, ka cilvēkiem ir vairāk jāpiedomā pie tā, kas tiek ēsts un dzerts.

«Svarīgākais ir produkts, no kā vīns tiek pagatavots,» saka Jānis. Apmēram piecus hektārus lielajā dārzā saimnieks pats audzē lielāko daļu Naukšēnu vīnu izejvielu, pārējās tiek iepirktas no latviešu zemnieku saimniecībām. Savu dārzu Jānis min arī kā vienu no būtiskākajiem faktoriem, lai vīna bizness būtu rentabls: «Ir vajadzīgs savs dārzs, lai nebūtu ogas jāiepērk un pats var arī kvalitāti regulēt.»

Jānis ir studējis elektroniku Rīgas Tehniskajā Universitātē un komerczinības Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet zināšanas vīna jomā apguvis no tēva un pašmācības ceļā: «Tēvs sāka taisīt vīnus un es tikai lēnām skatījos, ko viņš tur dara. Visam gāju cauri, diezgan daudz lasīju, lai kaut kas arī sanāktu, biju aizbraucis pie kolēģiem apskatīties, kā viņi strādā. Laika gaitā izkopu to visu.»

«Biznesa uzsākšana prasa ļoti maz, bet ceļš līdz tirdzniecībai, uzņēmuma reģistrācijai - tad sākās diezgan lieli izdevumi. Vēl ir vajadzīgs dārzs, tāpat arī mucas, telpas, kur visu to darīt un tā varam turpināt. Katrā ziņā, cipars ļoti liels saskaitās kopā,» vīna biznesa uzsākšanu raksturo Jānis. Naukšēnu vīna darītava ir oficiāli reģistrēta kopš 2012. gada.

Pašlaik Naukšēnu vīni ir nopērkami Vidzemē un pāris vietās Rīgā, tāpat saimnieks aktīvi nodarbojas ar izbraukuma tirdzniecību. «Tas dod lielu daļu ienākumu, iespēju reklamēt sevi un piesaistīt cilvēkus. Tirdziņos ir iespēja nogaršot visu mūsu produkciju. Tas ir lielākais pluss,» viņš stāsta, uzsverot, ka klientam ir arī iespēja aprunāties ar saimnieku, izprašņāt no kurienes nākušas ogas un kā vīns ražots.

Runājot par latviešu vīna gaumi, Jānis atzīst, ka ne visai iecienīti ir sausie vīni, jo tie izraisa sajūtu, ka mute tiek «savilkta čokurā». Viņš uzskata, ka latvieši vīnu lielākoties bauda svētkos, kopā ar kūkām un desertiem: «Katrā mājā jau nav sēdēts klāt, bet pārsvarā vīns tiek dzerts uz svētkiem. Citādāk ir ar sidru, kas ir atspirdzinošs - kā silts laiks, tā taisa vaļā un bauda.» Viņš neļaujas salīdzinājumam ar Francijas vīnu kultūru un saka: «Gan jau Latvijā arī būs.. Bet nevis kā Francijā, bet kā Latvijā. Lietosim ogu vīnus, nevis vīnogu.»

Vīnu pieprasījums veidojoties atkarībā no sezonas. Ap Ziemassvētkiem populārs bijis piparkūku sidrs, uz Jauno gadu audzis pieprasījums pēc dzirkstošajiem vīniem. Vasarā cilvēki izvēloties gaišos vīnus, bet ziemā sasildās ar kaut ko tumšāku un stiprāku, stāsta vīndaris.

Vietējie iedzīvotāji par vīna ražošanu Naukšēnos neesot sūdzējušies, drīzāk izrādot interesi. «Neviens sūdzēties nav nācis, ka šeit strādājam,» nosaka Jānis. Viņš uzskata, ka ciematam pozitīva ir vecās ēkas sakopšana, kurā tagad iekārtota vīna ražotne. Tāpat saimnieka plānos ietilpst paplašināšanās, kas varētu nodrošināt arī kādu jaunu darba vietu.

Pagaidām Naukšēnu vīni netiek eksportēti, bet runājot par nākotnes plāniem, Jānis smejot saka: «Uz Ķīnu!» Viņš uzskata, ka bioloģiskajiem produktiem ir labs eksporta potenciāls un Latvijas vīni vismaz Baltijas tirgū ir konkurētspējīgi. «Es domāju, ka tuvākajos gados sāksim arī dot uz ārpusi, ne tikai Latvijā turēt,» viņš norāda.

Naukšēnu vīndaris nākotnē raugās pozitīvi, plāno ražotni un dārzu paplašināt, piedāvāt ciemiņiem vīna degustācijas. «Lielākais eksperts ir klients. Šajos gados esam apmēram izanalizējuši, ko vajag, ko nevajag un ko vēl vajadzētu darīt,» saka Jānis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra