Šā gada septembrī no Latvijas eksportēto skujkoku zāģmateriālu apjoms bijis 175 100 kubikmetri, kas ir 2% samazinājums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kad tika eksportēti 178 500 kubikmetri, aģentūru LETA informēja Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta informācijas centra vadītājs Igors Krasavcevs.

Mazāks pārdošanas apjoms saistīts ar produkcijas eksporta kritumu Eiropā par 4%, neskatoties uz to, ka produkcijas realizācijas pieaugums par 10% bijis Āzijā un par 5% - Āfrikā. Kopumā uz Eiropu septembrī eksportēti 135 300 kubikmetri zāģmateriālu.
Negatīvo realizācijas kāpumu Eiropā sekmēja apjoma kritums gandrīz visos nozīmīgākajos skujkoku zāģmateriālu noieta tirgos, tostarp Lielbritānijā, Igaunijā, Polijā un Vācijā, savukārt eksporta pieaugums bijis tikai Lietuvā un Nīderlandē.

Āzijas reģionu skujkoku zāģmateriālu eksports palielinājās, jo pārdošanas apjomi bija lielāki nozīmīgākajos noieta tirgos. Piemēram, Japānā pieaugums bijis par 8%, bet Korejā - par 2%. Uz reģionu kopumā eksportēti 24 000 kubikmetri zāģmateriālu.

Pārdošanas apjomi uz Āfrikas reģionu septembrī palielinājās kopumā par 5%, sasniedzot 15 000 kubikmetru, kur lielākais pienesums bija 48% produkcijas noieta kāpumam Ēģiptē.

Kā ziņots, kopumā Latvijas meža nozares eksports šā gada deviņos mēnešos sasniedzis 1,532 miljardus eiro, kas ir gandrīz 3% palielinājums salīdzinājumā ar 1,489 miljardiem eiro attiecīgajā laika posmā pērn. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra