Jelgavas tiesa šodien noraidīja vairāku privātpersonu un uzņēmumu prasību atzīt Jelgavas autobusu ražotāja a/s «AMO Plant» maksātnespēju un izbeidza ierosināto maksātnespējas procesa lietu. Tiesas sprieduma pilnais teksts būs pieejams 20. janvārī, bet tiesas lēmums nav pārsūdzams. Prasītāju pārstāvis Nauris Durevskis pauda, ka tiesas lēmumu varēs komentēt pēc iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu, raksta Zemgales Ziņas.

Lietas izskatīšanu vairākkārt atlika, jo lietā tika saņemti gan jauni prasību pieteikumi par «AMO Plant» maksātnespējas atzīšanu, gan papildu pierādījumi.

«Ziņas» jau vēstīja, ka pirmā «AMO Plant» maksātnespējas procesa pieteicēja bija privātpersona A.Zvejniece, iepriekšējā «AMO Plant» valdes priekšsēdētāja biroja vadītāja. Pēc tam tiesā ar tādu pašu prasību vērsās arī «AMO Plant» mazākuma akcionārs a/s «Ferrus», kā arī SIA «VDL Bus & Coach B.V.», a/s «AMO Bus», kā arī privātpersonas, tajā skaitā arī uzņēmuma darbinieki, Svetlana Tseype, Jānis Dambītis, Nataļja Korola, Bella Murina, Marina Zubrika, Mamedhasans Asadullajevs, Dzintra Krūze, Aleksandrs Bogačkins, Kims Kudrjavcevs, Eduards Ogurcovs, Ruslans Kļimovs un Vsevolods Kleninsky.

Neoficiāli avoti «Ziņām» pieļāva, ka maksātnespējas pieteikuma iesniegšana tiesā varētu būt saistīta ar uzņēmuma bijušās vadības centieniem radīt problēmas «AMO Plant» darbībai.

Pēc «AMO Plant» jaunās vadības pārstāvju «Ziņām» iepriekš skaidrotā, A.Zvejnieces rīcības iemesls ir atšķirīgi viedokļi par izmaksājamo līdzekļu apmēru saistībā ar darba attiecību izbeigšanu. Uz «Ziņu» lūgumu komentēt situāciju «AMO Plant» atsūtīja atbildi, kurā bija teikts: «Uzņēmuma jaunā vadība strādā pie darbības stabilizēšanas. Ir sākta bijušās vadības laikā uzkrāto saistību izpilde. Jautājums par Aļesjas Zvejnieces pieteikuma pamatotību ietilpst tiesas kompetencē. Saskaņā ar likumu tiesa noraida pieteikumu, ja maksātnespējas pazīmes netiks konstatētas.»

Pērn 26.jūnijā Jelgavas tiesa ierosināja «AMO Plant» tiesiskās aizsardzības procesu (TAP), kas tika izbeigts 14.oktobrī. Toreiz tiesiskās aizsardzības process ierosināts, jo uzņēmumam bija radušās grūtības ar kreditoru saistību izpildi un tādēļ tika organizētas pārrunas ar potenciālajiem sadarbības partneriem – Holandes koncernu «VDL». Neilgi pēc «AMO Plant» tiesiskās aizsardzības procesa izbeigšanas A.Zvejniece iesniedza tiesā prasību atzīt «AMO Plant» maksātnespēju.

2013.gadā «AMO Plant» zaudējumi bija 2 945 365 eiro, kas ir par aptuveni trīs procentiem vairāk nekā 2012. gadā, kad uzņēmuma zaudējumi bija 2 862 201 eiro. Savukārt 2011. gadā tas strādāja ar 1 709 486 eiro zaudējumiem. «AMO Plant» apgrozījums 2013.gadā bijis 3 240 630 eiro, kas ir par 44 procentiem mazāk nekā 2012. gadā, kad apgrozījums sasniedza 5 766 166 eiro.«AMO Plant» pērn strādāja 56 darbinieki, 2012. gadā 74, bet 2011. gada beigās 66.Uzņēmuma dibināts 2005. gadā, tā akcionāri ir Maskavas vadība (92,6%), a/s «AMO ZIL» (4,4%), Jelgavas Dome (2,6%) un a/s «Ferrus» (0,3%). 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra