Šodien noskaidroti Zviedrijas Biznesa gada balvas 2015 ieguvēji – kategorijā Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums Latvijā laurus plūc Dinair Filton, kategorijā Korporatīvās sociālās atbildības projekts vai iniciatīva atzinību izpelnījies uzņēmums Rimi Latvija, savukārt kategorijā Gada jaunais uzņēmējs balvu saņēma Andra Katkeviča un Līga Elmane, SIA Gusto, informē pasākuma organizētāji.

Zviedrijas Biznesa gada balvu jau septīto gadu Latvijā rīko Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Tidzniecības un Investīciju padome Latvijā, lai akcentētu kopīgās vērtības un izceltu idejām bagātākos un ilgtspējīgākos Latvijas uzņēmumus. Klātesot augstām Zviedrijas un Latvijas amatpersonām, apbalvošanas ceremoniju atklāja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms un Zviedrijas Tirdzniecības un Investīciju padomes Latvijā vadītājs Ansis Mūrnieks.

Kategorijā Gada jaunais uzņēmējs šogad tika iesūtīts līdz šim lielākais pieteikumu skaits, kas ļauj ticēt, ka Latvijā ne vien ir liels uzņēmējdarbības potenciāls, bet tas tiek arī realizēts. Novērtējot jauno uzņēmēju centienus, balvu Andrai Katkevičai un Līgai Elmanei pasniedza Latvijas Republikas ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. SIA Gusto ir neliels ģimenes start – up uzņēmums Gailīšu biznesa inkubatorā Bauskā, kas ražo augstas kvalitātes dabīgu un videi draudzīgu kosmētiku bez parabēniem.

Piecu gadu darba gadu rezultātā tagad uzņēmuma produkti ir nopērkami internetā un 32 veikalos Latvijā.
Esam gandarīti, ka valsts ekonomikas attīstībai nozīmīgā kategorija Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums Latvijā šogad guva atsaucību no reģionos strādājošiem uzņēmumiem. Žūrija visaugstāk novērtēja un par labāko atzina pieredzes bagāto gaisa filtru ražotāju Dinair Filton, kurš atrodas Olainē.

Savukārt kategorijā Korporatīvās sociālās atbildības projekts vai iniciatīva balvu ieguva Rimi Latvija par pievienošanos un piegādātāju iesaistīšanu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Globālā līguma kustībai, kas paredz attīstīt sociāli atbildīgu rīcību uzņēmumos un veicina augstākus biznesa prakses standartus.

Pēc pasākuma centrālās daļas, balvu pasniegšanas, sekoja interesants pulkvežleitnanta Roberta Karjela (Robert Karjel) stāsts. Karjels ir bijušais Zviedrijas gaisa spēku helikoptera pilots, rakstnieks – 4 grāmatu autors un lielisks runātājs. 2013. gadā viņš saņēma apbalvojumu Speaker of the Year.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra