Dobelē stabili attīstās ķīmijas nozare, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Latvijas tautsaimniecībā ķīmiskās rūpniecības nozarei jau izsenis ir bijusi būtiska loma – tā ir starp četrām lielākajām ražošanas nozarēm. Dobelē ir koncentrējušies vairāki šīs nozares uzņēmumi – SIA Tenachem, kas DB un Lursoft veidotajā uzņēmumu TOP 500 pērn bija trešais lielākais nozares uzņēmums pēc apgrozījuma, kā arī SIA Baltic Candles, kas ieņēma astoto vietu, un a/s Spodrība – 21. vietu.

SIA Baltic Candles gadā saražo aptuveni 5000 tonnas sveču, informē SIA Baltic Candles direktore Zita Sāviča. Uzņēmuma pircēji pārstāv dažādus tirdzniecības segmentus – no starptautisku interjera priekšmetu populāru zīmolu radītājiem, līdz lielveikalu tīkliem un vairumtirgotājiem, tāpēc tam ir liels izaicinājums rūpēties par plašu produktu klāstu. «Īpaši varam izcelt šīs sezonas aktualitāti – sveces, pildītas dažādos traukos, un sveces interesantās un ģeometriski askētiskās formās, kā arī sveces ar dažādu struktūru,» norāda Z. Sāviča. Pēc viņas stāstītā, šobrīd lielāka interese ir par aromātiskajām svecēm. Pat tik konservatīvajā Skandināvijas tirgū klienti biežāk izvēlas aromātus.

SIA Baltic Candles turpina piedāvāt savu produkciju arī Latvijas un Baltijas tirgū, marķējot tās kā Dobeles sveces.

«A/s Spodrība pēdējos gados ir mainīts pilnīgi viss – gan darbības principi, gan tehnoloģijas. Pagājuša gada beigās uzņēmums iegādājās jaunu plastmasas tūbu pildīšanas iekārtu,» stāsta a/s Spodrība direktors Raimonds Krampāns, investīciju apjomu neatklājot. Iepriekš krēmi tika pildīti metāla tūbās, bet šogad tie tiek pildīti jauna materiāla un dizaina iepakojumā. R. Krampāns, kurš rūpnīcu vada aptuveni gadu, informē, ka uzņēmums investīcijas veicis ar attīstības finanšu institūcijas Altum atbalstu un bez ES fondu līdzfinansējuma.

Visu rakstu Nostiprinās ķīmiskā rūpniecība lasiet 5. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra