Ceturtdien notika konkursa Gada preču zīme apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņoti 2014. gada labāko preču zīmju īpašnieki, informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvji.

Latvijas Republikas Patentu valdes (PV) un LTRK veidotais konkurss par godu Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai tiek rīkots jau trešo gadu pēc kārtas, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumu.

Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis stāsta, ka 2014. gadā PV saņēma vairāk nekā trīs tūkstošus preču zīmju pieteikumu, kur šis skaits apliecina pieteicēju piešķirto vērtību preču zīmju reģistrēšanas lomai uzņēmuma tālākajā attīstībā un atpazīstamībā. «Man prieks, ka jau trešo reizi apbalvojām aizvadītā gada preču zīmju izcilniekus, kuriem ir ambīcijas ne tikai nostiprināties Latvijā, bet arī izcīnīt tirgus daļu ārvalstīs. Tāpat esam gandarīti par aktīvo iesaisti no konkursa dalībnieku un balsotāju puses,» piebilst S. Laganovskis.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš: «Konkurss Gada preču zīme izceļ Latvijas labākos uzņēmējus, kuri apzinās reģistrētu preču zīmju ekonomiskos ieguvumus un izmanto tos, lai popularizētu, kā arī aizsargātu savu produkciju un celtu tirgus daļu ne vien Latvijā, bet jo īpaši eksporta tirgos.»

Konkursa rezultātus noteica Latvijas iedzīvotāju (50%) un speciāli izveidotas Patentu valdes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Dizaineru savienības un Latvijas Bankas pārstāvju komisijas (50%),balsojums. Iedzīvotāju balsojums noritēja no šī gada 16. marta līdz 31. martam.

Vēloties godināt Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, kā arī veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību, Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera 2013. gadā izveidoja apbalvojumu „Gada preču zīme,” kas ik gadu tiek piešķirta divās nominācijās - Gada preču zīme - Latvijai un Gada preču zīme - pasaulei. Šogad apbalvojums uzņēmējiem tika pasniegts trešo reizi.

Pērn balvas kategorijā Gada preču zīme – Latvijai 2013 saņēma preču zīmes – Jelgavas novads stabilai nākotnei, An&Angel un Ripo, bet kategorijā Gada preču zīme – pasaulei 2013 – Lattelecom datu centra preču zīme Dattum, Latvijas Balzams pieteiktā preču zīme House of Riga Black Balsam, būvniecības ķīmijas produktu preču zīme Vincents Polyline, savukārt speciālbalvu nominācijā – preču zīme Labietis – alus ar raksturu un very berry – ogu pārtikas izstrādājumi.

Galerijā augstāk iespējams aplūkot, kuri uzņēmumi apbalvoti šoreiz! 
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra