Noslēdzies NP Foods un tam piederošo uzņēmumu Laima, Staburadze, Staburadzes Konditoreja, Gutta, Saldumu tirdzniecība, NP Logistics un Margiris iegādes darījums, informē NP Foods pārstāvji.

Vienošanās ar Nordic Partners Food Limited par grupas uzņēmumu 100% kapitāldaļu iegādi tika noslēgta 2014.gada 26.augustā. Šā gada februārī tika saņemtas uzņēmumu apvienošanās atļaujas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Konkurences padomēm, kā rezultātā 11.martā darījums tika pilnībā pabeigts.

«Laima un citu spēcīgu vietējo zīmolu iegāde viennozīmīgi ļaus palielināt Orkla grupas biznesa apjomu Baltijas reģionā,» atklāj Orkla Confectionery & Snacks izpilddirektors Kristers Abergs.

Pievienojoties Orkla grupai saldumu fabrika Laima, kā arī vietējie zīmoli Selga, Staburadze, Gutta, Everest, Fresh, Pedro, Mammas un Old Town Bakery, ļaus palielināt Orkla grupas tirgus pozīcijas cepumu, toršu, sulu, ūdens un gatavo maltīšu tirgū Baltijas valstīs.

2014.gadā NP Foods apgrozījums bija 80 miljoni eiro, grupas uzņēmumos strādā 1100 darbinieki. NP Foods pieder četras ražotnes Latvijā un viena - Lietuvā.

«NP Foods grupas uzņēmumu iegāde ir Orkla mērķtiecīga stratēģija. Līdz ar to pievienošanu Orkla koncernam tiek divkārt stiprinātas mūsu kā tirgus līderu pozīcijas Baltijas reģionā, kļūstot par vienu no lielākajām plaša patēriņa produktu kompānijām Baltijas reģionā,» saka K. Abergs.

«Kļūstot par daļu no Orkla grupas, NP Foods uzņēmumiem tiek pavērtas jaunas iespējas un pieeja tehnoloģijām, inovācijām, padziļinātām zināšanām, kas nākotnē ļaus mums attīstīt mūsu vēsturiskos zīmolus un sniegs jaunas iespējas uzņēmumu attīstībai,» saka NP Foods valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbi,.

Orkla grupas uzņēmumiem jau šobrīd ir spēcīgas tirgus pozīcijas šokolādes, konditorejas, gatavo maltīšu un kečupu segmentos Baltijas valstīs, pārstāvot plaša patēriņa produktu ražotājus – Latfood un Spilva Latvijā, Kalev un Põltsamaa Felix Igaunijā, Suslavičius-Felix Lietuvā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra