Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir saņēmusi AS Enerģijas publiskais tirgotājs aprēķinātās obligātā iepirkuma komponentes (OIK), informē SPRK.

Pēc komersanta aprēķiniem OIK šogad paliks nemainīga. Regulators pārbaudīs komersanta iesniegto atskaiti par obligātajā iepirkumā iepirkto elektroenerģiju iepriekšējā kalendārajā gadā un aprēķinu, cik izmaksā obligātajā iepirkumā iepērkamās elektroenerģijas kilovatstunda. Paredzams, ka lēmumu par OIK Regulators pieņems februārī.

Elektroenerģijas tirgus likums publiskajam tirgotājam uzliek pienākumu aprēķināt obligātajā iepirkumā iepirktās elektroenerģijas apjomu un izmaksas – atsevišķi enerģijai, kas ražota koģenerācijā un kas ražota no atjaunojamajiem energoresursiem. Obligātā iepirkuma radītos papildu izdevumus, salīdzinot ar tāda paša apjoma elektroenerģijas iepirkumu elektroenerģijas tirgū, sedz visi Latvijas elektroenerģijas galalietotāji proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņam.

Lai samazinātu elektroenerģijas galalietotāju maksājumu, no 2014.gada valsts budžetā ir paredzēta dotācija obligātā iepirkuma izmaksu daļas segšanai. Arī šogad, 2015. gadā, valsts budžetā ir paredzēta dotācija obligātā iepirkuma izmaksu segšanai. Komersanta iesniegtie dati un OIK aprēķins, ņemot vērā valsts dotāciju, liecina, ka OIK arī šogad saglabāsies iepriekšējā līmenī - 0,02679 EUR/kWh.

Saskaņā ar likumu obligātā iepirkuma komponentes jāapstiprina reizi gadā un tā stājas spēkā no 1.aprīļa.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra