AS Olainfarm koncerna peļņa šā gada pirmajā pusgadā bija 9,3 miljoni eiro, bet apgrozījums - 50 miljoni eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga. 

Kompānijas peļņa ir augusi par 4%, apgrozījums - par 3%, salīdzinot ar šo periodu pērn. Līdz ar to šis ir bijis kārtējais veiksmīgākais pirmais pusgads uzņēmuma vēsturē gan peļņas, gan apgrozījuma ziņā. AS Olainfarm lielākie noieta tirgi šajā laikā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Nīderlande un Baltkrievija.

«Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, kā arī ekonomisko situāciju Olainfarm nozīmīgos tirgos, būtiskākais uzdevums dienaskārtībā ir tālāka noieta tirgu dažādošana. Šogad esam uzsākuši eksportu uz Mongoliju, veiksmīgi strādājam pie produktu reģistrācijas Turcijā, esam sagatavojuši reģistrācijas dokumentus arī vairākās citās valstīs. Aizvien aktīvāk izvērtējam iespējas iegādāties uzņēmumu, kura noieta tirgi vai produkti būtiski atšķirtos no mūsu, palīdzot paplašināt noieta ģeogrāfiju,» piebilst Valērijs Maligins, AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs.

Šī gada pirmajā pusgadā uzņēmums ir veicis uzkrājumus vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā debitoru nesamaksāšanas riskam un valūtas svārstībām.

Pirmajā pusgadā AS Olainfarm realizācijas apjomi pieauga Krievijā, Latvijā, Nīderlandē, kur tiek piegādāts prettuberkulozes līdzeklis Pasaules Veselības organizācijai, Kazahstānā, Tadžikistānā, Lietuvā un citās valstīs, bet samazinājās Ukrainā, Baltkrievijā, Lielbritānijā un Uzbekistānā. Kopumā, realizācijas sadalījums pa valstīm ir saglabājies relatīvi nemainīgs, un par vienīgo būtisko izmaiņu ir uzskatāms Krievijas īpatsvara samazinājums no 37% uz 34%. Kopumā 2015.gada pirmajos sešos mēnešos AS Olainfarm produkcija realizēta 37 valstīs piecos kontinentos.

Šajā laikā tika uzsākti reģistrācijas procesi Bosnijā un Hercegovinā, Vjetnamā un Mjanmā. AS Olainfarm ir sekmīgi izgājusi Turcijas zāļu aģentūras auditu, kas ļauj turpināt zāļu reģistrācijas procesu šajā valstī.

Uzņēmums ir izstrādājis jaunas zāļu formas produktam Gripofleks 325 (ar samazinātu paracetamola daudzumu), ACC 200 mg pulverim, Memantīna 10 mg un 20 mg bezlaktozes tabletēm. Tiek turpināts darbs pie jaunās kombinētas prolongētas nitrofurantoīna zāļu formas izstrādes, ir izstrādāti un Baltijas valstīs reģistrēti divi uztura bagātinātāji ar sastāvu, kas paredz to pielietošanu uroloģijā un hepatoloģijā.

 AS Olainfarm akcionāru pilnsapulce 11.jūnijā ir apstiprinājusi koncerna darbības plānu 2015.gadam, kas paredz, ka koncerna apgrozījums 2015.gadā tiek plānots 100 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa 15 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar neauditēto 2015.gada 1.pusgada pārskatu gada realizācijas plāns ir izpildīts par 50%, bet gada peļņas plāns – par 62%.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra