AS Olainfarm pērn ir sasniedzis jaunu apgrozījuma rekordu, realizējot produkciju par 93,7 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Tas ir par 20% vairāk nekā 2013.gadā, kad AS Olainfarm apgrozījums bija 78 miljoni eiro.

Koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas 2014.gadā bija 12,66 miljoni eiro, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2013.gadā, kad peļņa sasniedza 12,6 miljonus eiro.

«Lai arī mums ir izdevies aizvadīt kārtējo apgrozījuma ziņā veiksmīgāko gadu Olainfarm vēsturē, ievērojamās izmaiņas gandrīz visos mūsu galvenajos tirgos - apgrūtinātā uzņēmuma produkcijas nogādāšana vairākos Ukrainas reģionos un valūtas vērtības kritums Ukrainā, Krievijā, Kazahstānā un Baltkrievijā - kavēja sasniegt izvirzītās peļņas prognozes. Satricinājumi uzņēmumam tik nozīmīgajos tirgos mudina pielikt vēl vairāk pūļu pie medikamentu un ķīmisko produktu realizācijas citos reģionos un aktīvāk strādāt pie iespējamas tāda uzņēmuma iegādes, kura atkarība no NVS valstu tirgiem būtu ievērojami mazāka, » norāda AS Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

2014.gadā AS Olainfarm realizācijas apjomi turpināja pieaugt visos uzņēmuma galvenajos tirgos, izņemot Kazahstānu, Lielbritāniju un Uzbekistānu, kur tie samazinājās attiecīgi par 32%,32% un 11%, salīdzinot ar 2013.gadu. Visstraujākais realizācijas pieaugums – par 434% - 2014.gadā tika sasniegts Polijā, otrs straujākais pieaugums – par 192% - bija Nīderlandē, kurp tika sūtīta Pasaules Veselības organizācijas prettuberkulozes programmai paredzētā produkcija. Būtisks realizācijas pieaugums sasniegts arī Lietuvā (par 60%) un Baltkrievijā (par 40%). AS “Olainfarm” lielākie noieta tirgi 2014.gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija un Nīderlande.

Pērn ir veiktas 38 jaunas reģistrācijas vairākās valstīs, tostarp tādās līdz šim uzņēmuma noietam netipiskās valstīs kā Peru, Butāna, Mongolija, Rumānija un Kosova. Turpinās reģistrācijas procesi Turcijā, kā arī tie ir sākti Bosnijā un Hercegovinā un citos jaunos tirgos. Tiek veikti R-Fenilpiracetāma pirmsklīniskie pētījumi, kā arī vairākiem esošiem produktiem tiek izstrādātas uzņēmumam jaunas zāļu formas un produktu līnijas paplašinājumi. AS Olainfarm strādā arī pie jauna nootropā preparāta, nitrofurānu grupas produkta un jauna uztura bagātinātāja izstrādes.

AS Olainfarm akcionāru pilnsapulce 2014.gada aprīlī apstiprināja koncerna darbības prognozes. Saskaņā ar tām koncerna apgrozījums 2014.gadā tika plānots 93 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa 15 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar šo neauditēto 2014.gada pārskatu, gada realizācijas plāns ir pārpildīts par 0,7%, bet gada peļņas plāns ir izpildīts tikai par 84%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra