AS Olainfarm ir noslēgusi modernizāciju fenibuta pusproduktu iecirknī, kurā tiek ražots pusprodukts aktīvai farmaceitiskai vielai centrālās nervu sistēmas darbību uzlabojošiem medikamentiem. Tajā ir veikta vienkāršota renovācija, iegādātas un uzstādītas iekārtas, ar kurām būs iespējams divas reizes kāpināt fenibuta ražošanas apjomus. Projekta ietvaros ir uzsākta jaunas gatavo zāļu formas Noofen 100 ražošana. Tas ir īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, informē uzņēmumā.

«Sagaidot Olainfarm 40 gadu jubileju 2012.gadā, mēs paziņojām par plāniem turpmāko desmit gadu laikā ražošanas attīstībā investēt ap 50 miljoniem eiro. Fenibuta pusproduktu iecirkņa modernizācija ir viens no šādiem augstas pievienotās vērtības investīciju un attīstības projektiem. Pirms tā jau esam izveidojuši nitrofurānu zāļu ražošanas iecirkni, pašlaik strādājam pie mebikāra ražošanas iecirkņa modernizācijas, prettuberkulozes aktīvās farmaceitiskās vielas ražotnes izveides, iepakošanas procesa un gatavās produkcijas noliktavu modernizācijas un to paplašināšanas,» piebilst AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš

Fenibuta pusproduktu iecirknis aizņem 965 kvadrātmetrus, tas ir izvietots AS Olainfarm 4. un 6.ražošanas korpusā. Tajā ir veikti remontdarbi, iegādātas un uzstādītas ražošanai nepieciešamās iekārtas, tostarp kvalitātes kontroles iekārtas un mūsdienīgi, īpaši efektīvi šķidruma hromotogrāfi ar jaunas konstrukcijas masas detektoriem.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,9 miljoni eiro, no kuriem 0,2 miljoni eiro ir pieprasītais Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums. No kopējām projekta investīcijām 1 miljons tika ieguldīts remontdarbos, savukārt 0,9 miljoni eiro – ražošanas un kvalitātes kontroles iekārtās.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra